Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery

Nie chowaj roweru do piwnicy! Załóż czapkę, rękawiczki i wsiądź z nami na rower! W niedzielę 17 października wyruszamy rowerowym peletonem spod Kolumny Zygmunta w Warszawie i jedziemy z kadrą narodową na zawody na Bemowo. Razem pożegnajmy ten premierowy sezon naszej rowerowej akcji!

Od początku akcji "Polska na Rowery" zachęcaliśmy Was do wspólnego pedałowania. Razem z nami do rowerów przekonywała Was Maja Włoszczowska - gwiazda polskiej reprezentacji w kolarstwie górskim. Ta utytułowana zawodniczka do kolekcji swoich medali dołączyła we wrześniu kolejny - złoty medal Mistrzostw Świata!

Chcemy podziękować Majce i całej kadrze za radość, jaką sprawiły nam ich starty w Kanadzie, dlatego zaprosiliśmy kadrę do Warszawy. Już 17 października w niedzielę każdy, kto chciałby podziękować Majce i całej kadrze za trud treningów będzie mógł to zrobić, biorąc udział w naszym rodzinnym rowerowym przejeździe ulicami stolicy.

Trasa przejazdu wiedzie z Krakowskiego Przedmieścia ulicami Miodową, Długą, Bielańską, Aleją Solidarności, Leszno, Górczewską, Lazurową, S.Kaliskiego, A. Kocjana, Kartezjusza.

Harmonogram imprezy:

godz. 9.00 - rozstawienie punktu startowego na Krakowskim Przedmieściu pod Kolumną Zygmunta

godz. 10.00 - start rodzinnego peletonu rowerowego, który prowadzi polska kadra z Mają Włoszczowską na czele, dojazd na stadion WAT

godz. 11.00 - na terenie WAT start czasówki dla chętnych, pętla 5 km z elektronicznym pomiarem czasu, o kolejności startu decyduje kolejność zapisów, oddzielne kategorie dla pań i panów

godz. 11.30 - przygotowanie kadry do wyścigu: pokazowa rozgrzewka dla rowerzystów

godz. 12.00 - start w czasówce kadry narodowej

godz. 12.00 -16.00 - trwają wyścigi na 5 km pętli, zawodnicy startują w kolejności zapisów, każdy może porównać swój czas przejazdu z czasem mistrzyni świata i pozostałych kadrowiczek

godz. 15.00 - 17.00 - wyścig australijski z udziałem kadry kolarskiej i zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki czasówki, oddzielne kategorie dla pań i panów, dekoracja i wręczenie nagród zwycięzcom

Na terenie Warszawskiej Akademii Technicznej odbędą się zawody rowerowe tzw. czasówka na 5 km pętli wokół stadionu i terenów przyległych, przygotowana przez zespół Mazovia MTB Marathon. Kulminacyjnym punktem będzie przejazd na czas polskiej kadry kolarstwa górskiego na czele z Mają Włoszczowską.

Chętni, którzy zgłoszą się do zawodów, dzięki elektronicznemu pomiarowi czasu będą mogli porównać swój czas z czasem Mai Włoszczowskiej, Oli Dawidowicz, Cezarego Zamany i innych. To jedyna taka okazja, by stanąć do rywalizacji z mistrzynią świata i wicemistrzynią olimpijską!

Biuro zawodów na ul. Kartezjusza 1 (teren WAT) będzie czynne w sobotę 16 października od godz. 12.00 do 16.00 oraz w niedzielę 17 października od godz. 9.00 do godz. 16.00 Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w przejeździe na czas na 5 kilometrowej pętli, mogą już w sobotę spróbować swoich sił - w godzinach otwarcia biura zawodów trasa przejazdu będzie dostępna dla wszystkich rowerzystów. Tą samą trasą będzie 17 października jechała kadra narodowa i Majka Włoszczowska - warto więc przygotować się wcześniej do rywalizacji z mistrzynią świata.

Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się na czasówkę - przy zapisie w biurze zawodów będzie pobierana kaucja 20 zł za elektroniczny chip, dzięki któremu z dokładnością do setnych sekundy będzie mierzony czas przejazdu. Zwrot pieniędzy nastąpi po zwrocie chipu do biura zawodów.

W wyścigu australijskim wezmą udział - oprócz kadry narodowej - jedynie osoby, które uzyskały najlepsze czasy przejazdu pętli i zakończyły swój przejazd przed godziną rozpoczęcia rywalizacji na stadionie, czyli godziną 15. Dlatego warto jak najwcześniej zapisać się do zawodów i wykręcić dobry czas. Dla najlepszych sześciu pań i ośmiu panów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Na miejscu zawodów razem z policją zorganizowanie zostanie miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy w ruchu drogowym i zdać na kartę rowerową. Zostaną przeprowadzone konkursy z wiedzy o ruchu drogowym - atrakcyjne nagrody wręczy Maja Włoszczowska. Będą też punkty porad prowadzone przez mechaników przygotowujących kadrę rowerową. Planowane są stoiska sklepów rowerowych, punkty sprzedaży rowerowych akcesoriów itp. Na miejscu będzie serwowany kolarski makaron, świeżo wypiekane pieczywo, ciepłe i zimne napoje. Na zakończenie imprezy, ok. godz. 15 rozpocznie się emocjonujący wyścig w formule australijskiej, w którym weźmie udział kolarska kadra trenera Andrzeja Piątka.

Od soboty 16 października na terenie WAT działać będzie biuro zawodów, gdzie czekamy na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w zawodach. O udziale w zawodach w obu formułach decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w zawodach jest bezpłatny - dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na szelki/odblaski i inne gadżety zapewniające bezpieczną jazdę na rowerze.

Partnerami akcji są:

Data: 17 października 2010 r (niedziela )

Miejsce: Warszawa -Bemowo, Stadion LA-ośrodka SS WAT, ul. Kartezjusza 1

Organizator: Mazovia MTB Marathon Cezary Zamana, regulamin i szczegóły imprezy dostępne na stronie organizatora:

Więcej o:
Copyright © Agora SA