Rower - Podaj Dalej! Krótka lekcja, jak dobierać argumenty

Akcja Rower - Podaj Dalej ruszyła oficjalnie w poniedziałek, a nasza skrzynka mailowa  już zdążyła rozgrzać się do czerwoności. Serce rośnie, bo po pierwsze to znak, że ludzie dobrej woli, którym największą radość sprawia obdarowywanie innych istnieją. Po drugie Polacy w znacznej ilości jeżdżą na "dwóch kółkach". Po trzecie, nie mniej ważne, lektura zgłoszeń sprawia wiele przyjemności.

W konkursie Rower - Podaj Dalej, wraz z firmą Kross rozdajemy Wam drodzy czytelnicy rowery. Znacie kogoś, kto marzy o bicyklu, ale z przyczyn mniej lub bardziej zależnych, nie może sobie na niego pozwolić? Zapoznaj się z regulaminem akcji , napisz do nas (freerower@gazeta.pl), dlaczego akurat ta osoba zasługuje na rower i przesadź ją na siodełko. Jeśli nie za bardzo wiesz jak to zrobić, przedstawiamy poniżej kilka przykładów, jak dobierać argumenty. `

Zrządzenie Fortuny, przeznaczenie, koniunkcja ciał niebieskich:

Wszechświat chce, żeby B. miał rower. Krótka historia. B. Lat 30. Poznaje K. Lat 26. B. jeździ roverem. K. rowerem. B. sprzedaje rovera. Bardzo chce kupić rower. Nie ma czasu, zapracowany. K. chce wybrać się na wycieczkę rowerową z B. Planuje wypożyczenie roweru. I trafia na Was. To chyba znak - myśli. Konstruuje krótką historię. Kilka prostych zdań... Nie możecie popsuć końcówki... ;)

Baśniowa konwencja czekająca na pointe

Za lasami, a właściwie tuż nad morzem, żyła dziewczyna. Zawsze gdzieś pędziła, ciągle w ruchu. Rowery to wielka pasja jej życia. Pewnego dnia, dziewczyna poznała chłopaka, który stał się dla niej kwintesencją uczucia. Miesiące biegły jak oszalałe, a oni ciągle byli pijani swoją obecnością.Dziewczyna miała tylko jedną troskę. Tyle nowych dróg gotowa była pokazać ukochanemu, a tu taka przeszkoda - chłopak nie miał roweru. On również chciał sprawdzić urok wycieczek we dwoje, ale rowery są drogie. Tak więc, pozostaje im wyobraźnia. Pomożecie w spełnieniu marzeń rowerowych Romea i Julii?

Na Karakorum

Mam chłopaka, który uwielbia podróże i podróżowanie,wiem,że jego marzeniem jest wybranie się rowerem na największą przełęcz na świecie-Karakorum,wiem,jak bardzo tego pragnie,ale z powodu braku sprzętu nie jest w stanie tego zrobić. To właśnie jemu i właśnie po to, chciałabym podarować mu rower. Często mu mówię, że marzenia się spełniają, jednak on mi nie wierzy i powoli przestaje ufać szczęśliwemu trafowi. Chciałabym, by pokonał samego siebie właśnie tam, w Karakorum i znowu zaczął ufać swojemu losowi.

Mąż z miłości do żony i w poczuciu misji

Dla Ewy, w ogóle dla rodziny!, bo brakuje nam jednego do kompletu i ona albo ja nie możemy jechać. Ooooooh wówczas wszyscy, całą rodzinką moglibyśmy razem śmigać i wspaniale, miło, zdrowo, spędzać czas. Rowerek musimy dostać!, bo dzieciaki uwielbiają być na świeżym powietrzu! Ponadto Ewa w końcu przestanie jeździć samochodem i podobnie jak ja będzie jeździć do pracy rowerkiem

Dla psa?

Dla Dżordża, ślicznego, energicznego, owczarka, który lubi długie spacery i mógłby kilometrami biegać, tylko ile może człowiek za nim tak nadążyć. Stąd taki prezent byłby idealny dla (bezpośrednio) mojej siostry, który dzięki temu mogła by uszczęśliwić Dżordża i jeździć z nim na wycieczki po polach i lasach ;).

Esteta prosi

Chciałbym podarować rower mojemu przyjacielowi. Co prawda ma on rower, ale w fatalnym stanie, nawet jego nazwa "Lucky" nie sprawia, że jest on szczęśliwy. Opadające siodełko, zakleszczające się tylne koło - ósemka, przeskakujące przerzutki, wrzynająca się kierownica, metaliczny dźwięk i wszechobecna rdza to kilka z licznych uszczerbków tego roweru. Na jego widok rodzice zasłaniają oczy swoim pociechom, żeby nie miały koszmarów w nocy. Nie pozwólmy ludziom oglądać takiego horroru na ulicach.

Welcome to my world

Połączyło nas zamiłowanie do ruchu. Ja od zawsze jeździłem, to bym mój mały świat, sposób na kondycje, na transport, dobre samopoczucie i życie. Monika niestety nie ma swojego roweru. Jeździmy dużo i często, za dwa tygodnie wybieramy się z rowerami nad polskie morze, na tygodniową objazdówkę. Wiem, że własny rower byłby wymarzonym prezentem i spełnieniem marzenia, które na pewno zaowocuje licznymi wyprawami i barwnymi galeriami zdjęć, a przede wszystkim niezliczonymi i nieopisanymi wrażeniami.

Wieszcz prosi

Dajce rower  tacie

Nie mieści się w gacie

Lato mija, słońce gaśnie

A brzuch rośnie, a no właśnie!

Trochę ruchu zdziała cuda

Teraz to z niego maruda

Wypolerowana rama błyśnie

Co się stanie? No pomyślcie!

Chropowaty bieżnik koła

Tylko to ruszyć z kanapy go zdoła!

Bo ukradli

Witajcie z rowerowym pokłonem. Komu rower,komu? Na złodzieju czapka gore. Temu co sprawił zawód mojej córce,cztery tygodnie po Komuni Św. Nie mogę opisać smutku dziecka, po stracie tak długo wyczekiwanego prezentu.

Prosiaczkowi

Witam:D Chciałabym podarować rower mojemu Prosiaczkowi  gdyż iż ponieważ, jest najgrubszym człowiekiem, jakiego znam, i bardzo by mu się przydało nieco ruchu, a jako osoba leniwa, prędzej wsiądzie na rower, niż zacznie biegać :D Poza tym, zasłużył sobie na niego ;)

Powołując się na autorytety

Marzę, aby wspaniały Rower Kross Level trafił do mojego ukochanego Łukasza. Uwielbiamy aktywnie spędzać czas, a do szczęścia brakuje nam roweru! Tak oto, moja Połówka może tylko zazdrośnie spoglądać na innych amatorów dwóch kółek. Łukasz jest niezwykle kulturalnym cyklistą i dba o bezpieczeństwo na drodze. PS: nawet Red Hoci docenili rower w swojej twórczości: How could I forget to mention the bicycle is a good invention (Bicycle Song), a my się pod nimi podpisujemy ''obiema ręcami''!

W trosce o zdrowie psychiczne

Bym chciał podarować rower...facet ma 44 lata, zaawansowaną cyklozę od ćwierć wieku i właśnie ukradziono mu drugi rower w tym sezonie. Brak tzw. środków na nowy rower (koszty utrzymania 3 bachorów zjadają wszelkiedochody)  powodują u niego ciężką depresje i zachowania irracjonalne - ostatnio był widziany w Kampinosie na 15 calowej ramie bez amortyzacji, uzbrojonej w opony od traktora.

Czekamy na zgłoszenia, Polska na rowery.

Więcej o: