Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu

Najbliższy weekend w Wałbrzychu upłynie pod znakiem Mistrzostw Polski MTB XC. W dniach 16-18 lipca, na terenie miejskiego parku im. Jana Sobieskiego odbędzie się najważniejsza impreza sezonu. Do dolnośląskiego miasta zjedzie śmietanka polskiego kolarstwa górskiego, w tym wicemistrzyni Europy, Maja Włoszczowska.

Na te dwa dni park przy ulicy Lotników stanie się krajową mekką MTB. Impreza tego typu to nie tylko zawody sportowe, które owszem są najważniejsze, ale również koncerty, pokazy filmów rowerowych, konkursy i zabawy. Zjawiając się w ten weekend na Dolnym Śląsku na brak rozrywek tego typu nie będziecie narzekać. Wszak to nie pierwsze zawody tej rangi w Wałbrzychu. Od 2004, praktycznie co roku, miasto gości na przemian Mistrzostwa Europy i Polski.

Tym razem kolarze zmierzą się na nowo wyznaczonej trasie w parku Jana III Sobieskiego, w czterech kategoriach wiekowych. Długość jednej pętli wynosi ok. 4000 m, a suma przewyższeń to 318 metrów. Czas pokonania jednej pętli dla elity kobiet to ok. 20 min, dla elity mężczyzn ok. 17 min., a zawodnicy przejeżdżają wyznaczoną pętlę kilkukrotnie w zależności od płci i wieku.

W Wałbrzychu najbardziej utytułowana w stawce Maja Włoszczowska bronić będzie tytułu mistrzyni polski. Na starcie spotka się m. in. ze srebrnymi medalistkami mistrzostw świata - Anną Szafraniec i Aleksandrą Dawidowicz. Wśród mężczyzn mistrzowskiej korony, już po raz siódmy z rzędu będzie bronił Marek Galiński. Podczas rywalizacji panów warto zwrócić uwagę na dwóch młodzieżowców Marka Konwę i Piotra Brzózkę. Obaj mają wielki apetyt na sukces. W piątek wyścig sztafet wyłoni najlepszą drużynę w kraju, a następnie po sobotnich i niedzielnych wyścigach poznamy najlepszych zawodników w poszczególnych kategorii wiekowych.

Więcej informacji na temat Mistrzostw Polski w Wałbrzychu

Więcej o: