Góry Sowie na rowerze

Materiał promocyjny.

Z uwagi na swoje położenie geograficzne Góry Sowie są bardzo atrakcyjnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej, w szczególności turystyki na rowerach górskich. W Parku Krajobrazowym Gór Sowich istnieje gęsta sieć dróg i ścieżek leśnych, które wspaniale nadają się do uprawiania kolarstwa górskiego. Drogowskazami są oznaczenia, zgodnie z którymi trasy rowerowe mają również różny stopień trudności.

Oczywiście turystyka rowerowa to nie tylko kolarstwo górskie, ale również i kolarstwo szosowe. Dla miłośników tej formy rekreacji Góry Sowie są również bardzo atrakcyjnym miejscem. Malownicze położenie, z dala od ruchliwych tras krajowych i międzynarodowych sprawia, że lokalne drogi między poszczególnymi miejscowościami wspaniale nadają się do uprawiania tego rodzaju sportu. Strome górskie serpentyny oraz płaskie tereny Kotliny Dzierżoniowskiej są gwarancją, że każdy kolarz znajdzie tu dla siebie odpowiednią trasę.

Po terenie gmin Gór Sowich przebiega również szlak rowerowy EuroVelo9. Szlak ten nosi także nazwę Szlaku Bursztynowego. Biegnie na dystansie prawie 2000 km od Gdańska nad Bałtykiem przez Poznań, Wrocław, Ołomuniec, Wiedeń, Maribor aż do Puli w Chorwacji.

TRASY:

Trasa numer 1

Trasa numer 2

Trasa numer 3

Trasa numer 4

Trasa numer 5

Mapka (kliknij, żeby powiększyć):

Więcej o:
Copyright © Agora SA