Wałbrzych - zwiedzaj aktywnie

Materiał promocyjny

W połowie lat dziewięćdziesiątych grupa młodych ludzi zafascynowanych nowym wówczas sportem - kolarstwem górskim - zauważyła, że tereny w Wałbrzychu i okolicach znakomicie nadają się do jazdy na rowerze górskim. Zaczęli się spotykać i spontanicznie organizować wyprawy rowerowe po otaczających Wałbrzych górach i lasach. Nie mieli wyczynowych rowerów, ani markowych strojów, ale uwielbiali rower i czerpali wielką radość z jazdy po górach, lasach i polach. Przerodziło się to w wielką pasje...

Pasje odkrywania Gór Wałbrzyskich na rowerze!

Szerokie leśne i polne drogi, ciekawe, długie zjazdy oraz podjazdy, trudne technicznie odcinki - Wałbrzych i jego okolice to raj dla fanów rowerowego szaleństwa. Rozwój kolarstwa MTB w naszym regionie jest bardzo intensywny: wiele gmin znakuje trasy rowerowe, przybywa klubów kolarskich oraz sklepów rowerowych, organizatorzy maratonów upodobali sobie Góry Wałbrzyskie, Kamienne, Sowie i tu lokalizują swoje imprezy rowerowe. Ale najważniejsze, że wciąż przybywa kolarzy i miłośników kolarstwa MTB, dobrej jakości rowery są coraz tańsze, ich sprzedaż rośnie, czyniąc ten sport coraz popularniejszym.

Wałbrzych zwiedzaj aktywnie!

Nasze miasto, położone na południu Polski w Sudetach, urzeka malowniczym śródgórskim krajobrazem. Zaskakuje ilością zieleni i różnorodnością zabytków, co pozytywnie wpływa na rozwój sportu i turystyki. Szczególnie zapraszamy miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Ukształtowanie terenu sprzyja uprawianiu tych dyscyplin sportu, a na terenie miasta wyznakowaliśmy ponad sto siedemdziesiąt kilometrów tras rowerowych o różnej skali trudności.

Wizytówką Wałbrzycha jest zamek Książ, olbrzym zachwycający  majestatem, architekturą oraz bajkową scenerią. Zamek Książ jest również areną wielu imprez sportowych.

Na terenie kompleksu zamkowego i Książańskiego Parku Krajobrazowego corocznie odbywają się imprezy kolarskie, które przyciągają czołowych zawodników MTB z całej Europy. Dotychczas odbyły się u nas Mistrzostwa Europy MTB (2004), Puchar Europy w Trialu rowerowym (2005), Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB (2006, 2007, 2008, 2009), Skoda Auto Grand Prix MTB (1999,2006) Mistrzostwa Europy w Trialu Rowerowym (2007).

PROGRAM MIASTO MTB

Trasy rowerowe w Wałbrzychu:

1. Na Chełmiec

2. Trasa wokół Niedźwiadków

3. Wokół Książańskiego Parku Krajobrazowego

4. Wokół Ptasiej Kopy

5. Wokół Borowej

6. Wokół Wałbrzycha

Do zobaczenia w Wałbrzychu !

Więcej o:
Copyright © Agora SA