Jelenia Góra

Materiał promocyjny

Jelenia Góra położona jest w południowo - zachodniej Polsce, w samym sercu śródgórskiej kotliny w dolinie Bobru i Kamiennej. Miasto otaczają ze wszystkich stron pasma górskie. Jelenia Góra to ponad 900 lat interesującej historii, wspaniałe zabytki, malownicze położenie i gorące źródła. W mieście biorą swój początek malownicze szlaki turystyczne i ciekawe ścieżki rowerowe.

W mieście i w jego otoczeniu znajdują się  tereny do biegów na orientację, biegów przełajowych oraz znakomite tereny do uprawiania turystyki rowerowej. Cechy te doceniają amatorzy i profesjonaliści w maratonach, rajdach rowerowych czy światowych zawodach kolarskich. Miasto coraz gęściej oplata sieć ścieżek rowerowych i tras spacerowych, które prowadzą do najciekawszych zakątków Kotliny Jeleniogórskiej, zwanej ''Doliną Pałaców i Ogrodów''. Historia Jeleniej Góry nierozerwalnie łączy się z historią kurortu Cieplice - uzdrowiskowej części miasta, powstałego w 1281 r. Położony w sercu Kotliny Jeleniogórskiej, u stóp Karkonoszy, na wysokości 350 m n.p.m., urzeka czystym powietrzem i wyjątkowym mikroklimatem. Cieplickie złoża jako jedyne w Polsce osiągają temperaturę dochodzącą do 90°C.

Na szlakach rowerowych wokół Jeleniej Góry można zobaczyć m.in.:

- ratusz jeleniogórski

- mury obronne i barokowe kamienice

- kościoły i cerkwie

- Pałac Schaffgotschów

- Dom Gerharta Hauptmanna

- Zamek Chojnów

- uzdrowisko Cieplice

Trasy rowerowe w okolicach Jeleniej Góry:

1. Wycieczka rowerowa ''Wokół wielkiej wody''

2. Wycieczka rowerowa ''Szlakiem zamków i pałaców'' 3. Wycieczka rowerowa przez Park Krajobrazowy Doliny Bobru 4. Wycieczka rowerowa ''Od Wzgórz Dziwiszowskich do Gór Sokolich''

Maja Włoszczowska zaprasza na swój wyścig MAJA RACE do Jeleniej Góry

Więcej o:
Copyright © Agora SA