Cezary Zamana szkolił adeptów kolarstwa

Określenie progów wydolnościowych rowerzystów, ustalanie indywidualnych planów treningowych, wykłady teoretyczne oraz treningi i ćwiczenia praktyczne - tak wyglądały pierwsze w Polsce warsztaty rowerowe z Cezarym Zamaną.

W minizgrupowaniu w Karkonoszach uczestniczyło osiem osób. Zajęcia rozłożone były na pięć dni, między 14 a 19 marca 2010. Najważniejszym elementem szkolenia było przeprowadzenie testu za pomocy miernika mocy PowerTap poprowadzonego pod okiem doświadczonego trenera Michała Krawczyka.

Test miał pomóc określić progi wydolności każdego uczestnika zgrupowania. Na podstawie wyników próby wydolnościowej, m.in. zakwaszenia krwi, każdy mógł po konsultacji z instruktorem kolarstwa Przemkiem Kostrzewą i Cezarym Zamaną, przygotować swój indywidualny plan treningów, ale przede wszystkim zrozumieć, jak istotny jest przemyślany i kontrolowany trening.

Jednym z ciekawszych codziennie organizowanych zajęć teoretycznych był wykład doktora Dariusza Szukały, specjalisty od żywienia sportowego i suplementacji.

W ciągu pięciu dni zgrupowania uczestnicy na trenignach praktycznych spędzili ponad 22 godziny. Odkryciem dla rowerzystów były też ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, w szczególności kręgosłupa prowadzone przez Przemka Kostrzewę.

Więcej o: