Marek Konwa zmienia barwy klubowe

Marek Konwa - najlepszy polski kolarz górski ostatnich lat, dołączył do ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. To kolejny ważny krok do przodu dla tej prężnie rozwijającej się drużyny kolarstwa górskiego

Marek Konwa to najbardziej utytułowany polski kolarz górski ostatnich lat. W swoim dorobku ma dwadzieścia jeden (!) koszulek mistrzowskich, zarówno w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego – XCO, jak i w kolarstwie przełajowym. Jest także olimpijczykiem z Londynu, gdzie po defekcie zajął 16 miejsce.

Jednak ostatni sezon nie był dla Konwy zbyt udany. W maju, podczas treningu przydarzyła mu się kontuzja, która wyeliminowała kolarza z zawodów i treningów na dwa miesiące. Zbiegło się to w czasie, z nawiązaniem współpracy z trenerem kolarstwa górskiego – Bogdanem Czarnotą, który jednocześnie zajmuje się zawodnikami drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe. Zaledwie kilka rozmów z Czarnotą i managerem ekipy wystarczyło, aby nawiązać współpracę i ustalić plany na sezon 2017 i kolejne.

- Mam przyjemność poinformować, że od 1 listopada reprezentuję barwy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – komentuje Marek Konwa - Jestem bardzo zadowolony, że zostanę członkiem tej dynamicznie rozwijającej się drużyny. W tym roku do ekipy dołączyła nasza reprezentantka na igrzyska – Kasia Solus-Miśkowicz, a całkiem niedawno bardzo dobry zawodnik – Marceli Bogusławski. Naszym trenerem jest Bogdan Czarnota, którego podopieczni odnieśli wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Myślę, że razem stworzymy silny zespół, który będzie się liczył zarówno w kraju, jak i za granicą. O naszych szczegółowych planach poinformujemy wkrótce, ale już teraz mogę powiedzieć, że są one bardzo ambitne!

Więcej o: