Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu

W niedzielę 31 lipca zapraszamy do Zieleńca na Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka ?Fisha?. Spotkamy się po raz 9., aby w przyjacielskiej atmosferze rywalizować na trasie biegnącej przez Góry Bystrzyckie i Orlickie.

Trasa Mini jest idealna dla drużyn rodzinnych: 29 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 500 m przewyższenia może pokonać każdy. W ubiegłym roku najmłodsza, ośmioletnia uczestniczka przejechała ten dystans w 2,5 godziny, a najstarszy zawodnik, 80-latek, w czasie poniżej 2 godzin. Zachęcamy do startu całe rodziny, zwłaszcza że w tym roku przygotowaliśmy klasyfikację rodzinną oraz klasyfikację dla najmłodszych M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). W tych kategoriach udekorujemy pierwszych dziesięciu zawodników. Trasa Mega w tym roku częściowo biegnie inaczej, z kilkukilometrowym technicznym singlem wzdłuż polsko-czeskiej granicy, kończącym się technicznym zjazdem godnym Mistrza Dolnego Śląska. 59 km i 1200 m przewyższenia to okazja, aby powalczyć nie tylko z innymi maratończykami, ale także z własnymi słabościami.

W poprzednich edycjach startowało już ponad dwa tysiące uczestników z kilku państw (m.in. Czechy, Niemcy, Rosja, Kanada) ścigając się o tytuły Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim. W ubiegłym roku zdobyli je Michalina Ziółkowska i Patryk Kaczmarczyk. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa. Nasza impreza ma już swoich fanów, niektórzy biorą udział w każdej edycji - solo lub rodzinnie.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka "Fisha", naszego przyjaciela i entuzjastę kolarstwa górskiego. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej "Polska na rowery". Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej. Szczegóły: www.memorial.bikebrother.pl .

Więcej o: