Niezwykle udany Gdański Amberexpo Bike Festiwal

Tysiące miłośników rowerów i rowerowego stylu życia odwiedziło w AMBEREXPO BIKE FESTIWAL - radosną i pozytywną imprezę dla aktywnych, rowerowo zakręconych ludzi, ceniących sobie zdrowy styl życia.

BIKE FESTIWAL - ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY

Goście BIKE FESTIWALU mieli okazję zobaczenia tegorocznych premier rynku rowerowego, zapoznania się z szeroką ofertą prezentowanego sprzętu, nawiązania bezpośrednich kontaktów z ekspertami, dokonania zakupu w wyjątkowo atrakcyjnych cenach oraz przygotowania roweru do sezonu przez serwisantów, na co dzień obsługujących profesjonalnych zawodników.

W ramach E-MOBILITY EXPO, firmy motoryzacyjne prezentowały samochody z napędem hybrydowym, a na specjalnie przygotowanym torze można było  przetestować elektryczne rowery, skutery, deskorolki, hulajnogi i wiele innych innowacyjnych e-pojazdów.

Nowością tegorocznej edycji były premiery i prezentacje nietypowych pojazdów, takich jak velomobil, rowery poziome, rowery transportowe, trójkołowe czy rowerowy kamper. Dodatkową atrakcją były spotkania z ich konstruktorami.

W strefie aktywności dla dzieci o edukację najmłodszych zadbała Akademia Bezpiecznej Jazdy, a także  Pomorska Policja, organizując Miasteczko Ruchu Drogowego.

Bike Festiwal to także wiele atrakcji m.in. pokazy akrobacji rowerowych grupy Flying Bikes, spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Świata w bikejoringu Igorem Traczem i jego psami, rozstrzygnięcie konkursu na stylizację roweru w klimacie STAR WARS, czy konkursy odbywające się na festiwalowej scenie, w których można było wygrać markowe rowery, kaski, okulary i wiele innych wartościowych nagród.

BIKE Festiwal na stałe wpisuje się do kalendarza wydarzeń rowerowych w Polsce, a sukces tegorocznej edycji i zainteresowanie mediów ogólnopolskich jest niewątpliwie bardzo dobrym prognostykiem rozwoju projektu w kolejnych latach.

Gdański BIKE FESTIWAL jest częścią szerokiego projektu FREE TIME FESTIWAL, w ramach którego odbyły się takie imprezy jak: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Kajak-Expo, Festiwal Ogrodów i Festiwal Smaku Food Trucków. Podczas minionego, kwietniowego weekendu ponad 22 tysiące osób w piknikowej atmosferze poszukiwało pomysłów, jak spędzić wolne popołudnie, weekend czy urlop.

http://bikefestiwal.amberexpo.pl/

https://www.facebook.com/BIKE-Festiwal-1388511664774898/

Więcej o: