Mazovia MTB Marathon 2016 - startujemy już w najbliższą niedzielę

Rozpoczynamy kolejny letni sezon rowerowy. Cezary Zamana zaprasza do Legionowa, gdzie 3 kwietnia na terenie miejskiej Areny swoją inaugurację będzie miał cykl - Mazovia MTB Marathon 2016.

Tego dnia setki kolarzy, pasjonatów MTB, wyruszy na trasę do chotomowskich lasów, żeby rywalizować ze sobą na czterech zróżnicowanych dystansach - Hobby, Fit, Mega i Giga. Zawody skierowane są do wszystkich ludzi dbających o swoje zdrowie i kondycje. Oprócz samego wyścigu, na terenie miasteczka sportowego odbywać się będą  również wydarzenia towarzyszące dla kibiców oraz dzieci.

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia . Rywalizacja odbywa się na specjalnie przygotowanej i zabezpieczonej pętli, o długości 300 - 400 metrów. Na starcie obecna będzie Rybka MiniMini, a po zawodach wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki.

Podczas imprezy obecni będą animatorzy zabaw, którzy przeprowadzą karaoke MiniMini+ oraz konkursy z nagrodami. Pytania konkursowe dotyczyć będą znajomości programów i bajek emitowanych w telewizji MiniMini+. Pod specjalnym namiotem będzie również zorganizowane Mini Kino przedszkolaka.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy  z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Mieszkańcom Legionowa za okazaniem w biurze zawodów dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie Miasta Legionowa przysługuje zniżka przy opłacie startowej.

Nie przypadkowo Cezary Zamana rozpoczyna swój cykl w legionowskich lasach. To w tym powiecie odbyło się najwięcej maratonów w historii zawodów Mazovia MTB Marathon. W ciągu ostatnich 11 lat miasto Legionowo oraz Powiat Legionowski rozwijają się razem z Mazovią. Powstaje tu dużo ścieżek rowerowych, a lokalne władze dbają o dobry klimat dla miłośników dwóch kółek. Organizator ma także dobre zaplecze w postaci Areny Legionowo, która jest obiektem na miarę największego maratonu Rowerowego w Polsce.

Swoją oddzielną klasyfikację podczas maratonu będą mieli mieszkańcy miasta. Zostanie wyłoniony najlepszy zawodnik z Legionowa w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

mapa Legionowomapa Legionowo fot. Mazovia fot. Mazovia

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na inauguracje letniego sezonu MTB.

Do zobaczenia na trasie!

Więcej o: