Zbliża się gdański BIKE Festiwal

Już w kwietniu na obiektach wystawienniczych Amber Expo w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja BIKE Festiwalu. Ubiegłoroczną odsłonę imprezy odwiedziło ponad 13 000 osób, a swoją ofertę prezentowało ponad 80 firm i marek z Polski i Europy.

Termin tegorocznego Festiwalu przypada na 2-3 kwietnia i nieprzypadkowo zbiega się z inauguracją wiosenno-letniego sezonu rowerowego.

Założeniem Festiwalu jest prezentacja i promocja marek, produktów i usług wśród pasjonatów jednośladów, jak również osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem. Podczas wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję zapoznania się z nowościami rynku rowerowego i bezpośredniego kontaktu z ekspertami branży rowerowej.

Nowością tegorocznego BIKE Festiwalu będą premiery i prezentacje nietypowych pojazdów takich jak velomobil czy rowery poziome oraz spotkania z ich konstruktorami.

Impreza wzbogacona jest o szereg dodatkowych atrakcji, wśród których znajdą się m.in. testy sprzętu na specjalnie przygotowanym torze, otwarte treningi spinningowe, profesjonalne testy wysiłkowe, strefa aktywności dziecka, miasteczko ruchu drogowego czy konkursy, w których będzie można wygrać markowe rowery, stroje rowerowe, kamerki sportowe, okulary i wiele innych nagród.

W ramach Bike Festiwalu odbędzie salon E-MOBILITY EXPO , gdzie na specjalnie przygotowanym torze testowym, będzie można wypróbować przygotowane przez wystawców pojazdy z napędem elektrycznym, takie jak: rowery, hulajnogi, skutery czy deskorolki, a firmy motoryzacyjne zaprezentują również samochody napędzane prądem elektrycznym czy z napędem hybrydowym.

Gdański Festiwal z założenia jest radosną i pozytywną imprezą dla aktywnych, rowerowo zakręconych ludzi, ceniących sobie zdrowy styl życia.

BIKE FESTIWAL jest częścią szerokiego projektu o nazwie FREE TIME FESTIWAL , w ramach którego odbywają się m. in: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Kajak-Expo, Salon Wędkarski oraz Festiwal Smaku Food Trucków.

Więcej informacji: bikefestiwal.amberexpo.pl i fb: facebook.com/BIKE-Festiwal

Więcej o: