Znamy terminy i gospodarzy wyścigów cyklu Bike Atelier MTB Maraton

Po zeszłorocznym sukcesie cyklu Bike Atelier MTB Maraton, tegoroczna edycja liczyć będzie aż 6 wyścigów. Zmaganiach zostaną zainaugurowane w Dąbrowie Górniczej, 24 kwietnia, a zakończą się w Gliwicach, 18 września

- Rozpoczynając w zeszłym sezonie pierwszy na Śląsku i Zagłębiu cykl maratonów MTB, nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania ze strony zawodników. Cieszymy się ogromnie, że tak wiele osób wystartowało w naszych zawodach i dla nich postanowiliśmy rozszerzyć zasięg imprezy - mówi Anna Bara, marketing manager sieci Bike Atelier, organizatora cyklu. - Staramy się również wyjść naprzeciw potrzebom i uwagom naszych uczestników. Z tego powodu udoskonalamy proces rejestracji i sprawdzania wyników on-line, zmodyfikowaliśmy przedziały w kategoriach wiekowych oraz wprowadziliśmy pakiety indywidualne i drużynowe, które pozwolą wcześniej i taniej wykupić większą liczbę startów.

W zeszłym roku rozegrano 4 maratony: w Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Psarach i Tychach. W tym sezonie w programie znalazło się 6 imprez. Podobnie jak w roku ubiegłym, zawodnicy będą się ścigać na trzech dystansach - PRO (ok. 60-70km), HOBBY (ok. 20-30km) oraz KIDDY (dla dzieci, w zależności od wieku, od 100 m do 4 km).

- W zeszłym sezonie wziąłem udział we wszystkich 4 wyścigach Bike Atelier MTB Maraton i jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i wytrwałości organizatorów - powiedział zwycięzca klasyfikacji generalnej w 2015 roku, Michał Ficek. - Środowisko kolarskie na Śląsku wreszcie doczekało się cyklu maratonów MTB, a ja jestem dumny, że mogłem brać w nim udział. Jestem pewny, że w 2016 frekwencja będzie jeszcze większa, a organizacja co najmniej na tak samo wysokim poziomie.

Bike Atelier MTBBike Atelier MTB fot. K.Bańka fot. K.Bańka

Gospodarze zawodów

Każda z miejscowości, w których będą organizowane nasze maratony, charakteryzuje się innym ukształtowaniem terenu. Trasy będą zatem bardzo zróżnicowane - opowiada pomysłodawca i współorganizator Bike Atelier MTB Maraton, Dariusz Leśniewski. - W Gliwicach i Tychach jest stosunkowo płasko i będziemy tam szukać naturalnych trudności, np. trudnych technicznie single tracków. Teren wokół Rybnika jest lekko pofałdowany, a w Psarach mocno pagórkowaty, obfitujący w krótkie i interwałowe podjazdy. W maratonach w Dąbrowie Górniczej i Żarkach trasy będą natomiast prowadzone przez wymagający rejon Jury.

24 kwietnia, Dąbrowa Górnicza

Po raz pierwszy sygnał startu kolarze usłyszą 24 kwietnia, w Dąbrowie Górniczej. Trasa zahaczy o Jurę Krakowsko-Częstochowską, a nawrót na dystansie PRO usytuowany będzie tuż przed Ogrodzieńcem. Jest to jedyna impreza w cyklu, która na chwilę opuści województwo śląskie, gdyż kolarze kilka razy przekroczą granicę z Małopolską.

22 maja, Tychy

Kolejna edycja odbędzie się niespełna miesiąc później, 22 maja, w Tychach. Przed rokiem właśnie tam padł rekord frekwencji (ponad 400 zawodników). Na uczestników czeka odcinek prowadzący głównie po ścieżkach leśnych, a start będzie miał miejsce przy Jeziorze Paprocany.

5 czerwca, Rybnik

5 czerwca peleton zawita do Rybnika. Miasto, które znane jest ze swojego zamiłowania i podejścia do jazdy na rowerze, zadebiutuje na mapie Bike Atelier MTB Maraton.

17 lipca, Żarki, Niegowa oraz Janów

Gospodarzem czwartego wyścigu będą aż trzy gminy - Żarki, Niegowa oraz Janów. One również po raz pierwszy gościć będą uczestników cyklu. Miasteczka te rozsiane są po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, więc krajobraz podczas jazdy urozmaicą średniowieczne fortece i wapienne skały.

21 sierpnia, Psary

21 sierpnia wyścig zawita do Psar, które znane są już uczestnikom Bike Atelier MTB Maraton z ubiegłorocznej edycji. Można się tam spodziewać krętej trasy z wieloma krótkimi, ale stromymi wzniesieniami.

18 września, Gliwice

Zmagania w drugim cyklu Bike Atelier MTB Maraton zostaną sfinalizowane w kolejnym mieście-debiutancie, Gliwicach. Tam poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zostaną nimi ci zawodnicy, którzy uzbierali najwięcej punktów w swoich 4 najlepszych startach. Żeby zostać sklasyfikowanym trzeba wziąć udział w przynajmniej 4 wyścigach. Zapisy on-line do zawodów ruszą w marcu.

Wszystkie szczegóły dotyczące Bike Atelier MTB Maraton dostępne są na stronie internetowej cyklu  www.bikeateliermaraton.pl .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.