Zaspa. Na al. Jana Pawła II powstaną pasy rowerowe

Rowerzyści przejeżdżający przez Zaspę zyskają nowe połączenie w kierunku mola w Brzeźnie. W al. Jana Pawła II powstaną pasy dla rowerów. Inwestycja pochłonie około 3,5 mln zł.

Rowerzyści, którzy chcą przedostać się z okolic wiaduktu nad al. Jana Pawła II i al. Rzeczypospolitej w kierunku morza, jadą przez niewygodny, przerywany ciąg pieszo-rowerowy. Teraz ma się to zmienić. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska szykuje się do wydzielenia pasów rowerowych w al. Jana Pawła II.

- To bardzo istotny ciąg komunikacyjny dla dzielnicy Zaspa, która ma wiele osiedli mieszkaniowych - tłumaczy Remigiusz Kitliński, gdański oficer rowerowy . - To droga dojazdowa do mola w Brzeźnie, należy ją udrożnić. Dziś ciąg pieszo-rowerowy jest tu w wersji szczątkowej, chodniki poprzecinane są wjazdami do nowych osiedli [Aviator i City Park - red.]. Nie da się tam prawidłowo i wygodnie jechać.

Na 1,7-kilometrowym odcinku od okolic ulicy Startowej do Czarnego Dworu pobiegną pasy rowerowe o przekroju 1,5 metra.

- Trasa rowerowa zaprojektowana jest jako jednokierunkowa ścieżka dla każdej jezdni w danym kierunku - wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Czytaj więcej: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.