Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim ponownie w Jeleniej Górze

W nadchodzącym sezonie mistrzostwa Polski studentów odbędą się w dniach 27-29 maja w jeleniogórskim Parku Paulinum. Tradycyjnie już imprezie towarzyszyć będzie wyścig dodatkowy.

Klub Uczelniany AZS Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze już po raz dziewiąty zorganizuje Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim . Odbędą się one na trasie w Parku Paulinum, na której w 2014 roku odbywały się Akademickie Mistrzostwa Świata.

Impreza nazywana potocznie AMPami jest jedną z największych rozgrywanych w Polsce w olimpijskiej formule kolarstwa górskiego czyli cross-country. Zgromadzi na starcie blisko 300 zawodników z ponad 40 uczelni wyższych z całego kraju (jedynie kategorie u-23 i elita). Wśród nich znajdą się czołowi zawodnicy i zawodniczki, ścigający się w Pucharach Świata i innych wyścigach z kalendarza UCI.

Wzorem minionych lat organizatorzy tegorocznych mistrzostw, mając na względzie niezwykłą popularność trasy w Parku Paulinum, przeprowadzą wyścig dodatkowo dla wszystkich chętnych (z kategorii junior, u-23 oraz elita). Prawo startu będą mieli wszyscy zawodnicy, bez względu na przynależność klubową, a wyścig wpisany będzie do kalendarza DZKol.

Kto zostanie akademickim mistrzem Polski przekonamy się za cztery miesiące. Tytułów bronić będą Aleksandra Podgórska i Piotr Kurczab w klasyfikacji indywidualnej zaś drużynowo Uniwersytet Warszawski wśród kobiet i Politechnika Śląska w Gliwicach wśród panów.

Harmonogram zawodów:

Piątek 27 maja

- weryfikacja zawodników - odprawa techniczna (Hotel Mercure)

Sobota 28 maja

- wyścig indywidualny na czas kobiet

- wyścig indywidualny na czas mężczyzn

- wyścig dodatkowy

Niedziela 29 maja

- wyścig główny kobiet

- wyścig główny mężczyzn - dekoracja zwycięzców i zamknięcie mistrzostw

A tak było w 2015 roku:

 

Więcej informacji na:

www.amp-mtb.pl www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.