Przełajowy Puchar Polski - Piotr Konwa najlepszy w Katowicach

W miniony weekend odbył się wyścig przełajowy w Katowicach zaliczany do przełajowego Pucharu Polski. Startowała część najlepszych polskich zawodników - pozostali wybrali odpoczynek przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Najlepszy ze startujących okazał się młodzieżowiec Piotr Konwa (Niezrzeszony), drugi był Mistrz Polski Marek Konwa (Real 64sto Leszno).

Startującym zawodnikom w corocznym wyścigu przełajowym w Katowicach tym razem towarzyszyła bardzo niska temperatura. Takie warunki utrudniały ściganie, ale też spowodowały, że trasa była twarda i szybka.

Po pierwszym okrążeniu utworzyła się czołówka, w której jechali Marek i Piotr Konwa, Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik), Karol Michalski, Paweł Król oraz Bartosz Pilis. Na drugim kółku na mocny atak zdecydował się Piotr Konwa, któremu udało się rozerwać prowadzącą grupkę i odskoczyć od rywali.

Wyścig w Katowicach różnił się od innych przede wszystkim temperaturą, która sięgała ponad 10 kresek poniżej zera - wspomina zwycięzca wyścigu. - Na starcie stanąłem razem z bratem. Po dobrym starcie jechałem w czołowej grupce. Noga tego dnia była dobra, więc już na drugiej rundzie postanowiłem zaatakować i udało się. Przez dwie rundy jechałem sam, a na kolejnej doskoczył do mnie Marek. Zgodnie współpracowaliśmy, a ja z rundy na rundę coraz bardziej wjeżdżałem się w trasę. Na kreskę wjechaliśmy razem.

Podium uzupełnił Marceli Bogusławski, którego dużo kosztowała próba pogoni za liderami. Jednak w drugiej części wyścigu udało mu się odzyskać siły i wywalczyć trzecie miejsce.

Wśród kobiet na starcie zabrakło najlepszych specjalistek od wyścigów przełajowych, które postanowiły odpocząć przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Pojawiły się natomiast inne zawodniczki, których na co dzień nie oglądamy w tego typu wyścigach. Była wśród nich m.in. Katarzyna Solus - Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która wraca do ścigania po przerwie macierzyńskiej, czy też Mistrzyni Polski juniorek XC Patrycja Piotrowska (KKW Jama Wałbrzych). Wygrała Czeszka Katarina Mudrikova przed Magdaleną Hałajczak oraz Patrycją Świerczyńską.

Następne zawody to już Mistrzostwa Polski, które odbędą się 9 i 10 stycznia w Lublinie.

Więcej o: