Marceli Bogusławski zwycięzcą zawodów rangi przełajowego Pucharu Polski w Lublinie

W minioną niedzielę odbył się wyścig przełajowy w Lublinie. Zawody zaliczane były do przełajowego Pucharu Polski, a na starcie zjawili się czołowi zawodnicy specjalizujący się w tej dyscyplinie. Najlepszy okazał się młodzieżowiec Marceli Bogusławski.

Start w Lublinie był bardzo ważny dla zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Polski w przełajach, gdyż impreza mistrzostw odbędzie się właśnie na tej trasie. Na wymagającej trasie najlepszy okazał się Marceli Bogusławski, który nie dał szans rywalom, odjeżdżając od reszty stawki już na początku wyścigu.

Po starcie jechałem na 6 pozycji - wspomina zwycięzca. - W połowie pierwszej rundy udało mi wskoczyć na pozycję 3 i wtedy postanowiłem zaatakować. Atak okazał się udany, zrobiłem kilkumetrową przewagę, którą utrzymałem do końca. Na metę dojechałem na pierwszym miejscu co dało mi wygraną w całej klasyfikacji Godziny w Piekle. Teraz razem z moim trenerem - Bogdanem Czarnotą z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team - przygotowujemy się do kolejnych zawodów. Priorytetem są Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, które odbędą się na początku stycznia.

Drugie miejsce zajął Piotr Konwa, a trzeci był Kacper Szczepaniak. Przez cały wyścig próbowali oni gonić Bogusławskiego. Jednak ten okazał się tego dnia zbyt mocny i z powodzeniem odpierał ataki rywali.

Wśród kobiet ponownie najlepsza okazała się Olga Wasiuk, która nie dała szans swoim rywalkom. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Hałajczak, a podium uzupełniła Patrycja Lorkowska, która okazała się jednocześnie najlepszą juniorką.

Teraz wszyscy zawodnicy skupiają się na ostatnich przygotowaniach do przełajowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 9 i 10 stycznia w Lublinie.

Więcej o: