Pytania do prezydenta Krakowa, łódzcy sierżanci, wielkie plany toruńskiego roweru miejskiego [Przegląd prasy lokalnej]

Postanowiliśmy zobaczyć co rowerowego dzieje się w Polsce. Rowerowe informacje znaleźliśmy w Krakowie, Szczecinie i Łodzi.

Kraków

6 grudnia stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów chce wręczyć prezydentowi rózgę (jako karę za brak działań, do których został zobowiązany przez mieszkańców, o czym poniżej), czy Jacek Majchrowski osobiście ją obierze? Dlaczego nie pozwolił rowerzystom na cotrzymiesięczny przejazd rowerowy (najbliższy właśnie 6 grudnia), a jeszcze do niedawna pozwalał na przejazdy co miesiąc? Czy wyniki ubiegłorocznego referendum, w którym krakowianie odpowiadali na cztery pytania, a jednym z nich było to o rozbudowę infrastruktury rowerowej, są dla niego wiążące?

Cały tekst: http://krakow.wyborcza.pl/krakow

Łódź

Na ul. Sienkiewicza namalowano pierwsze w mieście "sierżanty rowerowe", czyli znaki P-27. Rowerzystom pokazują tor i kierunek ruchu. A kierowcom zwracają uwagę na to, że nie są na drodze jedyni.

Cały tekst: http://lodz.wyborcza.pl/lodz

Toruń

10 tys. użytkowników skorzystało w tym roku z Toruńskiego Roweru Miejskiego. Ponad czterokrotnie pobili liczbę wypożyczeń z zeszłego sezonu.

Cały tekst: http://torun.wyborcza.pl/torun

Więcej o:
Copyright © Agora SA