VII Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych

Serdecznie zapraszamy 12 grudnia 2015 wszystkich pasjonatów podróży - nie tylko rowerowych - na VII już edycję Wrocławskiego Spotkania Podróżników Rowerowych

W obecnych czasach podróż nie jest niczym niezwykłym. Wielu ludzi stać na to, żeby kupić bilet, spakować się i pojechać nawet do najodleglejszych miejsc. Niczym wyjątkowym nie jest też informacja - serwisy prześcigają się w podawaniu coraz to innych newsów. Dlaczego więc tak dużym zainteresowaniem cieszy się Wrocławskie Spotkanie Podróżników Rowerowych, którego podstawowym tworzywem jest podróż oraz informacja o niej. Być może odpowiedź jest prosta, a zainteresowanie wynika z tego, że relacje przedstawiane osobiście przez uczestników wypraw mają wiele wspólnego z klasycznym reportażem, gatunkiem bardzo ostatnio popularnym.

Podczas prezentacji w kinie, podróżnik rowerowy - naoczny świadek i współuczestnik wydarzeń - rekonstruuje w szczerym przekazie rzeczywistość widzianą podczas wędrówki, zapisaną w pamięci, na zdjęciach lub filmach. Dzięki wędrowcy, który przez chwilę uosabia rasowego reportażystę, można poczuć się jak w samym środku wydarzeń - podziwiać piękne krajobrazy, przyrodę, poznawać lokalną kulturę, spotykać nowych ludzi, obserwować jak żyją. Relacje przekazywane na żywo zaspokajają potrzebę spotkania z drugim człowiekiem, pobudzają wyobraźnię, inspirują do działania i dają nadzieję, że zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy.

Podczas tegorocznego spotkania będą prezentowane podróże m.in. do Etiopii, Maroka, Kurdystanu, Iranu, Iraku, Singapuru, Bułgarii, Kirgistanu... i po Polsce. Szczegółowy program imprezy będzie dostępny wkrótce: facebook.com/Wrocławskie Spotkania Podroznikow Rowerowych; www.mdksrodmiescie.wroc.pl

Gdzie?

Sala główna, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Kiedy?

Sobota 12 grudnia, godz. 10.00 - 15.00

Wydarzenie powstaje dzięki inicjatywie MDK Śródmieście, Stowarzyszenia MDKart i Kina Nowe Horyzonty. W organizację włączają się firmy, media i pasjonaci ze środowiska związanego z cyklistami.

Więcej o: