Nowy cykl warsztatów Akademii Cezarego Zamany i firmy Diagnostix

Zapraszamy na nowy cykl warsztatów Akademii Cezarego Zamany i firmy Diagnostix, które profesjonalnie przygotują zawodników do letniego sezonu kolarskiego. Jest to projekt idealny dla osób, które chcą pierwszy raz spróbować swoich sił w naszym nowym etapowym wyścigu - Gwiazda Południa (1 -3 lipca, Babia Góra)

Ofertę kierujemy do amatorów kolarstwa MTB oraz tych jeżdżących na szosie. Uczestników prowadzić będą kompleksowo specjaliści Diagnostix oraz zawodowi kolarze MTB grupy JBG-2. Za trening szosowy odpowiadać będzie Cezary Zamana. Cała kadra szkoleniowa pozostawać będzie do dyspozycji uczestników przez cały czas przygotowań do sezonu - poprzez zgrupowania, warsztaty rowerowe oraz badania wydolnościowe.

Uczestnicy warsztatów i zgrupowań zyskają wiedzę na temat treningu, fizjoterapii, badań wydolnościowych oraz diety i suplementacji. Zdobędą także cenne doświadczenia podczas zajęć praktycznych pod okiem mistrzów kolarstwa.

Na warsztatach i zgrupowaniach będzie możliwość skorzystania z zaawansowanej diagnostyki sportowej. Badania diagnostyczne przeprowadzane są na sprzęcie najwyższej klasy (Cyclus 2, Lode Excalibur Cortex Metamax, Biosen), z którego na co dzień korzysta m.in. grupa kolarska JBG-2 Professional Team.

Centrum Diagnostix wystartowało w 2009 roku. W ciągu kilku lat działalności przebadało polskich czołowych kolarzy, m.in. Piotra i Adriana Brzózków, Marka Galińskiego, Maję Włoszczowską czy Rafała Wilka. Centrum współpracuje również z zawodnikami innych dyscyplin.
Główną Bazą naszych zgrupowań i warsztatów będzie Hotel Podium*** w Wiśle, stworzony z myślą o kolarzach, gdzie mieści się także Diagnostix. Obok hotelu do dyspozycji jest specjalna trasa MTB do treningu techniki oraz tor symulacyjny do biegu z przeszkodami. Hotel posiada własny warsztat rowerowy, myjkę ciśnieniową, pralnię, suszarnię, salę fitness oraz zdrową kuchnię dostosowaną do planu treningowego sportowców. Można także skorzystać z masaży, fizjioterapii oraz zabiegów krioterapii.

Plan przygotowań:


Warszawa 11-13 grudnia BADANIA WYDOLNOŚCIOWE / BIKEFITTING
Warsztaty rozpoczną się od badań wydolnościowych. Następnie specjaliści z Diagnostix zaprezentują, w jaki sposób odczytywać uzyskane wyniki badań oraz jak je wykorzystać w treningu. Ostatni dzień, to spotkanie z fizjoterapeutą i specjalistami firmy Veloart, którzy przybliżą temat Bikefittingu.

Wisła 14-20 grudnia ZGRUPOWANIE wprowadzające / ogólnorozwojowe. Biegi przełajowe, narty biegowe oraz zabawa rowerowa czyli trening poprawiający koordynację i nawyki ułożenia ciała.

Wisła 11-17 stycznia ZGRUPOWANIE / PRZYGOTOWANIE OGÓLNOROZWOJOWE oraz warsztaty dotyczące diety i suplementacji.

Zgrupowanie i warsztaty poświęcone treningowi ogólnorozwojowemu. Zajęcia obejmą szeroki zakres aktywności: biegi przełajowe w terenie górskim, narty biegowe oraz objętościowy trening na rowerze. Poruszony będzie szczegółowo temat żywienia i suplementacji w kolarstwie.


Włochy 6-13 lutego ZGRUPOWANIE / BUDOWANIE WYTRZYMAŁOŚCI oraz trening uzupełniający. Praca w strefie tlenowej i mieszanej. Jazda na rowerze szosowym oraz dodatkowo możliwość jazdy na nartach. W pobliżu miejsca zgrupowania znajduje się znany podjazd Madonna di Capiglio, który będzie metą 15. etapu Giro d'Italia 2016.


Wisła 14-20 marca ZGRUPOWANIE / PRZYGOTOWANIE KONDYCYJNE. Zgrupowanie kondycyjne na rowerach. Duża dawka treningów szosowych ukierunkowanych na wytrzymałość i siłę pod okiem trenerów.


Wszystkich amatorów MTB i szosy, o różnym stopniu zaawansowania, zapraszamy do uczestnictwa w naszym projekcie. Dzięki nam zyskacie wiedzę, która nie jest dostępna w internecie. Tylko u nas macie możliwość treningu z czołowymi polskimi kolarzami i skorzystania z zaplecza zawodowców.

Wiedza zdobyta podczas warsztatów zostanie z Wami na zawsze. Dzięki temu trening będzie bardziej efektywny. Zmniejszy się także ryzyko kontuzji oraz przetrenowania. Lepszy stan zdrowia sprawi, że pełniej wykorzystacie swój osobisty potencjał!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.