XIV etap SK bank Mazovia MTB Marathon w Rawie Mazowieckiej

Edycja w Rawie Mazowieckiej miała wszystko co niezbędne dla udanego wyścigu MTB. Duża frekwencja, interwałowa i ciekawa trasa, dobra organizacja oraz wyśmienita pogoda. Do tego trzeba jeszcze dodać emocje związane z walką o punkty do klasyfikacji generalnej.

Sprawdził się także po raz kolejny ciekawy zabieg organizatora, który zaprojektował trasę w taki sposób, aby zawodnicy w trakcie rywalizacji przejechali przez miasteczko sportowe i pokazali się kibicom. Wzbudziło to dużo emocji i dało możliwość żywego dopingu oraz mocno podgrzało atmosferę.

Sportowych wrażeń nie zabrakło także w rywalizacji sportowej na finiszach. Na dystansie Giga zaciętą walkę pokazali zawodnicy drużyny TRW Cloudware Team. Adrian Jusiński oraz Bartosz Owczarek jechali ostatnie metry ramię w ramię. Ostatecznie o dwie sekundy lepszy okazał się Jusiński. Pół minuty później na mecie jako trzeci zameldował się stały bywalec podium Marek Stram (Retro Rowery Duda Team). Wśród pań na dystansie Giga bez niespodzianek. Zwyciężyła Małgorzata Lutecka (iFON.pl), która już od dawna ma zapewnione zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na najdłuższym dystansie. Drugą pozycję wywalczyła Marzena Gembara (Bike Atelier Team), trzecia dojechała Aneta Ciechacka.

Dystans Mega, to zwycięstwo Bartka Borowicza (APS POLSKA COZMOBIKE), drugi przyjechał Tomasz Olender (Retro Rowery Duda Team). Trzecie miejsce zajął Maciek Kaczmarek (APS POLSKA COZMOBIKE). W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Anna Ostrowska (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), druga dojechała Zofia Sołtys (CST - VELMAR - MERIDA TEAM). Trzecią pozycję zajęła Agnieszka Uroda-Hampelska (Orbea Polsport Group).

Podczas Maratonu rozegrane zostały wyścigi dla dzieci MiniMini+ Mazovia. Na specjalnie wytyczonej pętli, podzieleni na kategorie, rywalizowali ze sobą najmłodsi zawodnicy. Tej zabawie towarzyszyła jak zawsze znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini.

Zawody w Rawie Mazowieckiej były w tym roku już szóstą edycją Memoriału Janka i Grześka, który jest poświęcony pamięci dwóch zawodników - Grzegorza Axentowicza i Janka Rzeczkowskiego. Grzegorz i Janek wielokrotnie uczestniczyli w maratonach rowerowych Mazovii. Występowali w drużynie kolarskiej AZS PW Cycling Team. Obydwaj, oprócz pasji rowerowej, do której zachęcili rodzinę i przyjaciół, byli również instruktorami narciarstwa i uprawiali Skialpinizm. Niestety podczas wycieczki pieszej zginęli w lawinie pod Rysami. Podczas dekoracji zwycięzców w Rawie Mazowieckiej zostały wręczone nagrody zdobyte w specjalnym konkursie zorganizowanym właśnie z okazji Memoriału.

Wyścig w Rawie Mazowieckiej był przedostatnim etapem cyklu SK bank Mazovia MTB Marathon. Finałowy etap cyklu Cezarego Zamany zostanie rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim już 4 października. Serdecznie zapraszamy.

Więcej o: