Nocne zakończenie sezonu rowerowego w Zakopanem

Bierzcie czołówki, montujcie oświetlenie na ramę i ćwiczcie jazdę z zamkniętymi oczami, bo już 18 września startuje kultowy Joy Ride Night Downhill w Zakopanem! Edycja przejdzie do legendy, bo na before party zagrają Bracia Figo Fagot.

PIĄTKOWY SLALOM

Piątek rozpocznie się od treningów na nowej trasie DH

 

natomiast najważniejszym punktem dnia będą zawody Kärcher Dual Slalom, czyli równoległe wyścigi, które w systemie pucharowym wyłonią najszybszych riderów i riderkę! Żeby tradycji stało się zadość tyczki pojawią się na trawie, a na trasie będzie tylko jedna mała skocznia.

FAGOTY WKRACZAJĄ DO AKCJI

Śmiało można powiedzieć, że żaden zespół nie zdobył tak szybko popularności śpiewając kawałki o cyganach, piciu wódy i miłości :) jak Bracia Figo Fagot. W piątkowy wieczór wystąpią w klubie Dworzec Tatrzański.

Dla wszystkich wstęp na imprezkę kosztuje 20zł, a bilety są już dostępne online: bilet-joy-ride-open-afterparty-bracia-figo-fagot-koncert

SOBOTNI NIGHT DOWNHILL

Dla tych, którzy przeżyją before odbędzie się drugi, główny dzień Joy'a, którego najważniejszą częścią będzie nocny zjazd. Tradycyjnie eliminacje odbędą się za dnia, finały natomiast przy sztucznym świetle. Większość trasy będzie oświetlona, ale doświadczenie pokazuje, że warto mieć własne lampki - w ubiegłbym roku Tomasz Hrapek z Rybnika zamontował na kierownicy dwa reflektory, a na ramie akumulator.

AFTERPARTY, CZYLI ZAMYKAMY SEZON

Kiedy pył na downhillowej trasie opadnie, nagrody od Fox'a, Maxxis'a i Kärcher'a zostaną rozdane, a rowery odłożone w bezpieczne miejsce, to ponownie riderzy i widzowie spotkają się w Dworcu Tatrzańskim, aby uzupełnić niedobory płynów w organizmie

Wstęp dla riderów za free, reszta 10zł.

ZAPISY

Zapisy dostępne online na stronie http://system.timedo.pl/ (trzeba się zarejestrować żeby przejść do zapisów). Do 30'stego full pakiet (3 dni jazdy wyciągiem i start we wszystkich konkurencjach) można kupić za 100zł, natomiast start w jednej konkurencji bez jazdy wyciągiem kosztuje 50zł.

Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie harenda.zakopane.pl oraz stronie wydarzenia: facebook.com/pages/JoyRide

Więcej o: