Finał Eliminatora MTB 2015 w Cieszynie

Tegoroczna rywalizacja w ramach, ogólnopolskiego cyklu miejskich sprintów rowerowych zbliża się do końca. Finałowa impreza odbędzie się 30 sierpnia w Cieszynie.

To, że sprinty rowerowe są widowiskowe przekonaliśmy się choćby w Lublinie i Parku Śląskim, gdzie zawodnicy z całej Polski rywalizowali na ciekawych trasach. Walka bark w bark czwórki zawodników, szybkie proste, ostre i ciasne zakręty, schody a czasami nawet sztuczne przeszkody. Tak będzie również podczas ostatniej edycji cyklu "Eliminator MTB", na której na zawodników i kibiców będzie czekało wiele emocji.

Start i meta wyścigu usytuowana będzie na Rynku w Cieszynie, skąd zawodnicy pomkną w dół ulicą Głęboką. Pokonają tam sekcje schodów, a potem ostro skręcą ul. Kominiarska i Fredry, wyskakując na Stary Targ. Z niego wjadą ponownie na ul. Głęboką by tym razem finiszować pod górę w kierunku Rynku.

Kolarze najpierw zmierzą się z trasą w wyścigu indywidualnym na czas. Osiągnięty rezultat posłuży do ustalenia rankingu, wg którego zawodnicy będą rozstawieni w poszczególnych "czwórkach startowych". Dwóch pierwszych na mecie danego wyścigu awansuje do dalszej rundy. Dwóch kolejnych odpadnie z rywalizacji. Wyjątek stanowić będzie I faza eliminacji, po których przegrani będą mieli jeszcze jedną szansę na dalszą walkę. Dzięki temu udział w zawodach najwcześniej skończy się po 3 wyścigach. Warto więc przejechać nawet pół Polski, szczególnie że organizatorzy jak zwykle postarali się o konkretną pulę nagród.

W Cieszynie do zgarnięcia będą: aparaty BenQ, niezniszczalne latarki oraz ładowarki Varta, okulary sportowe Goggle, butelki Sigg z limitowanej serii Eliminator MTB , opony Kenda, bony zakupowe Force, czy ochraniacze G-Form.

Oprócz tego w miasteczku zawodów pojawią się rowery testowe, namiot rozgrzewkowy z trenażerami Force, oraz stoisko Epsona z możliwością druku zdjęć z imprezy na papierze fotograficznym.

Na koniec tradycyjnie już losowanie nagród wśród wszystkich uczestników oraz dekoracja najlepszych przy strzałach symbolicznego "szampana". Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja, szczególnie że zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nie jest jeszcze przesądzone.

Harmonogram zawodów:

9:30 - otwarcie biura zawodów (Rynek) 11:30 - zakończenie zapisów; oficjalny trening na trasie 12:00 - rozpoczęcie zawodów - wyścig indywidualny na czas 13:00 - rozpoczęcie wyścigów eliminacyjnych 15:00 - wyścigi finałowe 16:00 - dekoracja zwycięzców i zakończenie imprezy

Harmonogram ma charakter informacyjny i może ulec zmianie (w przypadku mniejszej ilości zawodników wyścigi finałowe rozpoczną się wcześniej).

Więcej informacji na: www.Eliminator-MTB.com i www.facebook.com/EliminatorMTB

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.