Połowiczny remont w Bydgoszczy, mandaty za jazdę po parkach w Poznaniu, nowa droga dla rowerów w Opolu [Przegląd prasy lokalnej]

Czas powrócić po dłuższej przerwie do naszego stałego cyklu. Postanowiliśmy sprawdzić co rowerowego dzieje się w Polsce w upalne, lipcowe dni. Naszą uwagę przyciągnęły następujące miasta: Bydgoszcz, Poznań i Opole.

Bydgoszcz Drogowcy wyrównali ścieżkę dla pieszych i rowerzystów łączącą rondo Toruńskie z ul. Bernardyńską, ale tylko w połowie. Jest gładka jedynie tam, gdzie wytyczono trasę dla uczestników rywalizacji w triathlonie.

Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz

Poznań

Za jazdę przez park rowerem możemy dostać mandat - nawet 500 zł. Taki zakaz obowiązuje w parku Wilsona, Moniuszki i Chopina. - Trwają prace nad zmianami w regulaminie parków - pocieszają urzędnicy.

Cały tekst: http://poznan.gazeta.pl/poznan

Opole

Blisko trzystumetrowy odcinek drogi dla rowerów powstał w ciągu ul. Armii Krajowej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Duboisa i Katowicką. Przestrzeń dla cyklistów wykrojono na szerokim chodniku. Jej część biegnie w miejscu, gdzie zwykle kierowcy parkowali swoje auta.

Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole

Więcej o: