Pojechali aby przybliżyć osoby z autyzmem do samodzielności

Ponad 800 osób wzięło udział w zorganizowanym 30 maja ?Rajdzie na Autyzm?. Przejazd peletonu przez centrum Warszawy był manifestacją solidarności z osobami z autyzmem. Celem organizatorów, tj. Fundacji SYNAPSIS było także zachęcenie do współfinansowania terapii osób z autyzmem.

Co prawda 9. Rajd na Autyzm jest już za nami, ale wciąż można wziąć udział w wirtualnym rajdzie. "Każdy darczyńca, który do 14 czerwca podkręci licznik na  www.rajdnaautyzm.pl otrzyma od nas pamiątkową koszulkę tegorocznego rajdu. Nie jest to zwykła koszulka. Na jej plecach znajduję się hasło zachęcający do niesienie pomocy naszym podopiecznym. Pokaż, że pomagasz i zachęć do tego innych cyklistów" - mówi Aleksandra Sztajerwald z Fundacji SYNAPSIS. Internetowa zbiórka pieniędzy potrwa do końca czerwca.

Jedenastokilometrową trasę rajdu pokonało 815 osób. Za przejechane przez wszystkich uczestników kilometry Fundacja Orange przekazała 40 342 zł na wsparcie podopiecznych Fundacji SYNAPSIS. "Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy, za wzięcie udziału w Rajdzie. Podziękowania należą się także wolontariuszom - w tym naszym podopiecznym, których zadaniem była m.in. obsługa stanowisk rejestracyjnych oraz części atrakcji w Miasteczku Rajdowym - za ich pomoc w dniu Rajdu, a także partnerom za wsparcie finansowe i rzeczowe oraz stołecznym urzędnikom za profesjonalizm i życzliwość w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń" - dodaje Sztajerwald.

Dla odwiedzających Miasteczko Rajdowe, mieszczące się na Polu Mokotowskim, zorganizowanych zostało mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Wśród nich aktywności sportowe czy pokaz ratownictwa medycznego. Na miłośników 2 kółek czekało stoisko zaopatrzone w wielofunkcyjne wózki i przyczepki rowerowe, a fachowa obsługa doradzała w zakresie dostosowania odpowiedniego modelu dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Cykliści mogli skorzystać także z samoobsługowej stacji napraw rowerów oraz napić się pysznej, energetycznej, a przede wszystkim zdrowej kawy. Podczas pikniku, na stoisku Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS można było nabyć wyroby wykonane przez dorosłe osoby z autyzmem. Dużą popularnością cieszyły się również konkursy, w których do wygrania były między innymi zegarki of firmy Timex czy akcesoria i designerskie gadżety rowerowe. Główną nagrodą był miejski rower ufundowany przez firmę Decathlon.

Rajd na Autyzm to największa cykliczna, charytatywna impreza rowerowa w Polsce. Celem Rajdu jest popularyzacja wiedzy na temat autyzmu oraz zbiórka funduszy na terapię podopiecznych Fundacji SYNAPSIS. Dotychczas, podczas dziewięciu edycji Społecznego Rajdu Rowerowego na Rzecz Osób z Autyzmem, zgromadzono środki w wysokości ponad 822 000 zł, w całości przeznaczone na pomoc osobom z autyzmem.

Organizacja 9. Rajd na autyzm była możliwa dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

Materiały partnerów

zobacz najlepszy sprzęt rowerowy

Więcej o: