Zwycięstwo Bartłomieja Wawaka w kategorii U23 w wyścigu Copa Catalana w Barcelonie

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) w klasyfikacji elity mężczyzn zajął 3. a w kategorii U23 - 1. miejsce w wyścigu Copa Catalana w Barcelonie, który odbył się w niedzielę 22.03.

Zawodnicy mieli do pokonania 5 rund na trasie usytuowanej na olimpijskim wzgórzu Montjuic w Barcelonie. Najlepiej poradził sobie Hiszpan Carlos Coloma niesiony dopingiem miejscowej publiczności.

Świetnie pojechał zawodnik Kross Racing Team - Bartłomiej Wawak. Młody kolarz ukończył wyścig na 3. pozycji z niewielką stratą do zwycięzcy. Pozwoliło mu to również objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Zaraz za nim finiszował Mistrz Polski Marek Konwa. Obaj Polacy pokonali obecnego Mistrza Świata Juliena Absalona.

Na 19. pozycji uplasował się drugi z zawodników Kross Racing Team - Kornel Osicki. Kolejny start zawodników Krossa w najbliższy weekend w austriackim Langenlois.