Zawody Downmall i bitwa na triki światowego formatu w najbliższą sobotę w warszawskiej "Arkadii"

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2015 roku w godzinach 12:00 - 22:30, największe centrum handlowe w Warszawie - Arkadia, zmieni się w arenę dla ekstremalnej rowerowej jazdy! To wszystko za sprawą imprezy Rockstar ?Porusz Swoje Miasto?, na którym niezwykłych wrażeń dostarczą zawodnicy światowego formatu z Polski i z zagranicy!

Główną atrakcją eventu będą zawody downmall, czyli spektakularne wyścigi na czas na rowerach d-h w centrum handlowym po specjalnie przygotowanej trasie. Zawodnicy zmierzą się też w zawodach dirt mtb, czyli wyczynowych skokach i akrobacjach na rowerze kilkanaście metrów nad ziemią. Tu oceniane będą triki, takie jak frontflipy, backflipy czy tail whipy, czyli salta, obroty, zjazdy po schodach ruchomych oraz liczne kombinacje zaprzeczające prawom fizyki. Imprezę rozkręcą światowej sławy zawodnicy z Polski i z zagranicy, m.in.:

ALEKSANDER WIECZORKIEWICZ - Polska, pochodzący z Warszawy Aleksander Wieczorkiewicz jeździ od ponad 15 lat. W tym czasie wypróbował już prawdopodobnie wszystkie dyscypliny górskiego kolarstwa grawitacyjnego. Dzięki tak szerokiemu doświadczeniu posiada również dogłębną wiedzę techniczną. Pozwala mu ona projektować sprzęt rowerowy. W ostatnim czasie Olek skupia się głównie na wyścigach zjazdowych. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z młodymi zawodnikami. Na co dzień można go spotkać na Kazoorze w Warszawie lub wyścigach Pucharu Polski czy Europy.

Aleksander WieczorkiewiczAleksander Wieczorkiewicz fot. inf. pras. fot. inf. pras.

TOM CARDY - Wielka Brytania, świeża krew brytyjskiego dirtu. Namaszczony przez samego Mistrza Świata - Sama Pilgrima - trenuje pod jego okiem objeżdżając wszystkie europejskie miejscówki Bangers Busem. W 2014 roku zdobył puchar Europy w kategorii amator FMB World Tour oraz puchar Wielkiej Brytanii w prestiżowym cyklu Dirt Wars. Tom zadebiutował w Polsce w 2014 roku podczas Pucharu Świata - Bike Town Przemyśl zdobywając 2 miejsce!

Tom CardyTom Cardy fot. inf. pras. fot. inf. pras.

MARIS ORNINS - Łotwa, to najbardziej utalentowany zawodnik startujący w dircie i skateparku na Łotwie oraz w krajach nadbałtyckich. Zaczynał swoją przygodę z rowerami na BMX-ie, ale szybko uświadomił sobie, że woli duże kółka, dlatego przesiadł się na rower MTB. W ostatnich latach Maris odnosił sukcesy w wielu zawodach na Łotwie, w Estonii, Polsce, Czechach i we Francji. Teraz zamierza reprezentować kraje nadbałtyckie na dużych europejskich imprezach. Maris nieprzerwanie uczy się nowych sztuczek, a dzięki kreatywności wyznacza sobie coraz to nowe linie przejazdu. Jego szalonego ducha doskonale odzwierciedla łotewska ksywka Dullitis, która oznacza "Crazy One".

Maris OrninsMaris Ornins fot. Edmunds Brencis fot. Edmunds Brencis

Ich zmagania będzie można śledzić na trasie biegnącej wzdłuż bocznych pasaży centrum handlowego, zakończonej rampami i hopami w głównym holu.

Poza rywalizacją sportową na światowym poziomie, impreza Rockstar "Porusz Swoje Miasto" to również doskonała okazja do spróbowania niecodziennej aktywności i niesamowitej zabawy! Dla amatorów rowerowej jazdy zostanie przygotowane mnóstwo atrakcji, a wśród nich najważniejsza - nauka jazdy na rowerach typu mtb i bmx na pumptracku, czyli rowerowym placu zabaw! Dodatkowo będzie można zaszaleć na  symulatorze roweru ekstremalnego, a także wygrać atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji o wydarzeniu: http://poruszswojemiasto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.