Kross Road Tour - pierwszy w Polsce cykl wyścigów szosowych dla amatorów

Cezary Zamana i firma KROSS zapraszają na ogólnopolski cykl maratonów szosowych, który w nowej formule ?od amatora do zawodowca? wystartuje 9 maja w Warszawie

Zmagania rozpocznie jazda indywidualna na czas, która wytypuje grupy startowe według stopnia zaawansowania zawodników. Dzięki temu w wyścigu będą mogły wziąć udział osoby zaczynające swoją przygodę z rowerem szosowym oraz zawodowcy, którzy ścigają się już wiele lat. Ta nowatorska formuła w połączeniu z profesjonalnym zapleczem techniczo-organizacyjnym oraz ogromnym doświadczeniem Cezarego Zamany w organizowaniu dużych imprez kolarskich, pozwoli bezpiecznie przeprowadzić zawody ze startu wspólnego.

Zawodnicy będą rywalizować na dwóch głównych dystansach: 35-50 km oraz 75-110km.

Trasy wyścigów zostały starannie wytypowane pod względem dobrej jakości dróg oraz miejsca, które zapewni kibicom atrakcje w oczekiwaniu na zawodników.

Kalendarz zawodów:

ETAP I - WARSZAWA (09.05)

ETAP II - GŁOWNO (20.06)

ETAP III - NOWY TARG (18.07)

ETAP IV - PRZASNYSZ (29.08)

ETAP V - RAWA MAZOWIECKA (19.09)

Tytularnym sponsorem wydarzenia została firma KROSS, która w tym roku zaprezentowała nową, rozbudowaną kolekcję rowerów szosowych. Seria modeli Vento to odpowiedź na potrzeby polskich rowerzystów, na tych rowerach swoją kondycję oraz wytrzymałość budują zawodnicy Kross Racing Team, na czele z wicemistrzynią olimpijską Mają Włoszczowską.

Więcej o: