Przedostatnia Masa Krytyczna organizowana przez Kraków Miastem Rowerów

W piątek 27 lutego po godz. 18 z Rynku wyjedzie przedostatnia organizowana przez KMR (R)ewolucyjna Masa Krytyczna. Po rewolucyjnych zmianach ostatnich miesięcy nastał czas na ewolucję w formule rowerowych przejazdów.

Pierwszy od wielu lat poważny budżet na wydatki rowerowe, 85% poparcie dla rozbudowy ścieżek w majowym referendum, obietnica przeznaczenia na nie 145 mln zł (do 2019 r.) utworzenie stanowiska oficera rowerowego, wzorowo przeprowadzony Krakowski Dialog Cykliczny oraz obecność kandydatów na prezydenta na Przedwyborczej Masie Krytycznej nastrajają optymistycznie cyklistów co do nadchodzącej przyszłości. Z tego powodu zmieni się formuła przejazdów organizowanych przez Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. 27 lutego po godz. 18 z Rynku na ulice Krakowa wyjedzie (R)ewolucyjna Masa Krytyczna, natomiast 27 marca odbędzie się ostatni w dotychczasowej formie przejazd. Od kwietnia Stowarzyszenie w zamian za piątkowe, comiesięczne Masy zaprasza na sobotnie, cokwartalne Masowe Przejazdy Rowerowe.

Lutowa Masa poza zasygnalizowaniem zmian w swojej formule pojedzie również pod hasłem postulatu wpisania wydatków na inwestycje rowerowe do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Krakowa.

Trasa Masy: Rynek Główny - Mikołajska - Kopernika - Rondo Mogilskie - Mogilska - Cystersów - Fabryczna - Al. Pokoju - Kotlarska - Podgórska - Krakowska - Plac Wolnica - Bożego Ciała - Józefa - Estery - Miodowa - Brzozowa - Św Sebastiana - Św Gertrudy - Dominikańska - Grodzka - Rynek Główny (rowery w górę!)

Więcej informacji: www.kmr.org.pl/zmiany-w-masie/ oraz Rzecznik Prasowy KMR Marcin Dumnicki (tel. 603-473-375)

Wydarzenie na facebook'u

RMKRMK fot. inf. pras. fot. inf. pras.

Więcej o: