Gunn-Rita Dahle Flesjaa wystartuje w Cape Epic!

9-krotna mistrzyni świata Gunn-Rita Dahle Flesjaa zadebiutuje w legendarnym etapowym wyścigu MTB Cape Epic. Jej partnerką w RPA będzie w marcu Szwajcarka Kathrin Stirnemann, aktualna mistrzyni świata i zwyciężczyni PŚ 2014 w XCE. Będą one reprezentować barwy organizacji charytatywnej World Bicycle Relief. - Cape Epic to duże wyzwanie w świecie MTB i już od dawna chciałam w nim wystartować - mówi zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa zadebiutuje w marcu br. w słynnej etapówce w RPA. - Cape Epic to duże wyzwanie w świecie MTB i już od dawna chciałam w nim wystartować. Ponieważ Puchar Świata rozpoczyna się w tym roku później, sezon 2015 jest najlepszą okazją, żeby wreszcie spróbować swych sił w Cape Epic - tłumaczy zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu. - Nie zmienia to moich celów na ten sezon. Wciąż chcę jak najlepiej rywalizować w wyścigach cross country w Pucharze Świata czy mistrzostwach świata i Europy, chcę także wystartować w kilku maratonach - dodaje. Jej partnerką w RPA będzie Szwajcarka Kathrin Stirnemann, mistrzyni świata i zwyciężczyni PŚ 2014 w XCE. - Jestem bardzo zaszczycona, że Gunn-Rita wybrała mnie jako swoją partnerkę na Cape Epic. To dużo dla mnie znaczy. Jestem w pełni zmotywowana i nie mogę się doczekać tej przygody - mówi Sritnemann. - Mam nadzieję, że wyścig w RPA pomoże mi przygotować dobrą formę przed startem sezonu cross country. Oczywiście jestem również świadoma, że ściganie się w Cape Epic przez osiem dni z rzędu będzie także trudnym zadaniem - dodaje.

Dla przygody i wyzwania

Jednym z celów, z którymi Gunn-Rita Dahle Flesjaa wiąże swój start w Cape Epic, jest wygranie w RPA etapu. - Nie oczekuję, że będziemy walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Nie możemy się doczekać tego wyścigu jako przygody i wyzwania, które sobą reprezentuje - tłumaczy utytułowana Norweżka. Na trudnej trasie etapówki jej dwukołowym partnerem będzie 29" rower z pełnym zawieszeniem. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu przez lata kariery zebrała spore doświadczenie w wyścigach etapowych. Startowała m.in. w Tour VTT, a także w wielu wyścigach szosowych. Z kolei Kathrin Stirnemann będzie w Cape Epic czerpać ze swojego udziału w Cape Pioneer. Cennymi wskazówkami mogą Dahle Flesjii i Stirnemann służyć koledzy Norweżki z grupy, czyli Jose Antonio Hermida i Rudi van Houts. W 2015 r. po raz kolejny staną oni na starcie Cape Epic.

Rowery ułatwiają życie

Norwesko-szwajcarski duet wystartuje w RPA w barwach organizacji charytatywnej World Bicycle Relief. W krajach rozwijających się ułatwia ona życie ludziom w potrzebie poprzez dostarczanie im rowerów. Konieczność ich składania i serwisowania przekłada się także na nowe miejsca pracy w tych krajach. - Dzięki World Bicycle Relief zrozumiałam, że rowery są bardzo efektywnym środkiem prowadzącym do wielu pozytywnych zmian w życiu. Osoby, do których one trafiają, wykorzystują je np. w drodze do szkoły czy pracy, jako środek transportu czy pomoc w wyżywieniu całej rodziny. Cieszę się, że mogę reprezentować WBR w swoim pierwszym starcie w Cape Epic, zwiększać rozpoznawalność tej organizacji i jej cennej pracy - podkreśla Dahle Flesjaa. Równie entuzjastycznie wypowiada się Kristina Jasiunaite, dyrektor generalny World Bicycle Relief Germany GmbH. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ten mocny duet będzie promował naszą misję podczas Cape Epic. Pomoże to zebrać środki, by przekazać kolejne rowery - mówi Jasiunaite. Multivan Merida Biking Team od kilku lat jest partnerem World Bicycle Relief. Tuż przed Świętami grupa zasponsorowała organizacji 10 rowerów, które będą wykorzystywane w Afryce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.