Włoszczowska i Wawak w Kross Racing Team

Najbardziej utytułowana polska zawodniczka w kolarstwie górskim, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Maja Włoszczowska, po dwóch latach jazdy za granicą wraca do kraju, podpisując 2 letni kontrakt z Kross Racing Team. Do składu KRT dołącza również najlepszy zawodnik młodego pokolenia - Bartłomiej Wawak.

Po dwóch latach spędzonych za granicą Maja Włoszczowska - była mistrzyni świata oraz aktualna mistrzyni Polski ponownie założy koszulkę polskiej ekipy. Włoszczowska dołączyła do drużyny sponsorowanej przez polskiego producenta rowerów KROSS.

W składzie KRT znalazł się również utalentowany Bartłomiej Wawak - były Mistrz Europy kategorii U23 oraz szósty zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata w Maratonie MTB. Przed młodym zawodnikiem kolejny rok startów w U23.

W sezonie 2015 nie zabraknie również dotychczasowych zawodników Kross Racing Team Anny Szafraniec - Rutkiewicz oraz Kornela Osickiego. Wspólnym celem wszystkich zawodników jest osiągnięcie jak najlepszych wyników w nowym sezonie, a w perspektywie nadchodzących Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 - zdobycie kwalifikacji do kadry narodowej i start w Brazylii.

Szczegóły dotyczące startów, plany Kross Racing Team oraz główne cele Mai Włoszczowskiej na nadchodzący sezon zostaną przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się na początku lutego w Warszawie.

Więcej o: