Nowy Mactronic Noise 02: polskie wzornictwo i potężne światło

Noise 02 to nowa odsłona najmocniejszej przedniej lampy rowerowej firmy Mactronic. Atutami nowego modelu jest nie tylko potężne światło i długi czas pracy (zapewniany przez nowy akumulator o pojemności 2600 mAh), ale również nowoczesne, atrakcyjne wzornictwo (będące dziełem polskich projektantów)

Kształt lampki nawiązuje do nowego logotypu firmy Mactronic (który został zaprezentowany na początku 2014 roku). Sama bryła ma już z daleka komunikować, że lampka ta to Mactronic - symbol dynamicznej natury i aktywności, które podejmują użytkownicy marki.

Mactronic Noise 02Mactronic Noise 02 fot. inf. pras. fot. inf. pras.

Taki właśnie jest nowy Noise - dzięki załączonemu w komplecie uchwytowi na kask (poza tym na kierownicę) można go używać chociażby do ekstremalnych zjazdów downhill. Rowerzysta będzie miał pewność, że w ciemności oświetli sobie każde miejsce, na które skieruje się jego wzrok w czasie szybkiej jazdy w dół. Dzięki zastosowaniu diody CREE XM-L, która daje światło o jasności 500 lm oraz mocnej i skupionej wiązce nie umknie mu żaden szczegół - śliski korzeń, wystający kamień - a tym samym jazda będzie bezpieczniejsza.

Mactronic Noise 02Mactronic Noise 02 fot. inf. pras. fot. inf. pras.

Producent w odświeżonej lampie zastosował ładowalne ogniwo o pojemności 2600 mAh. Dzięki temu czas jej pracy wydłużył się do 2 godzin przy użytkowaniu w trybie maksymalnym; 3h w trybie wysokim; 4,5h w średnim; i aż 11 godzin w trybie niskim. Lampka posiada jeszcze tryb migający - często wybierany przez rowerzystów w czasie przemieszczania się po ulicach - który starczy na 5,5 godziny jeżdżenia. Ładowanie może odbywać się za pomocą kabla USB lub podłączenia do tradycyjnego gniazdka w każdym domu.

Akumulator zasilający Noise 02 jest wymienialny, a lampkę skonstruowano tak, aby jej otworzenie oraz wymianę ogniw można było wykonać bez potrzeby użycia jakichkolwiek narzędzi. Dzięki temu, posiadając zapasowe ogniwo można wymienić zużyte w dowolnym miejscu i dalej cieszyć się z przyjemności jazdy na rowerze. Lampa posiada wskaźnik niskiego poziomu baterii dzięki czemu rowerzysty nie zaskoczy nagła ciemność. Nie straszne są jej także mniej sprzyjające cyklistom warunki atmosferyczne - bryzgoszczelność Noisa 02 pozwala używać jej w czasie deszczu, lub zachlapać ją błotem w czasie ekstremalnego zjazdu z góry poza ubitymi szlakami.

Mactronic Noise 02Mactronic Noise 02 fot. inf. pras. fot. inf. pras.

Koszt odświeżonej lampy, która pod koniec stycznia pojawi się w sprzedaży, to około 315 zł. Producent dodatkowo zapewnia 5-letnią gwarancję (3 lata gwarancji na latarkę z wyłączeniem materiałów eksploatacyjnych i 2 lata darmowego serwisu pogwarancyjnego - płatność tylko za części, bez kosztów serwisowych).

Więcej o: