Drewniane akcesoria rowerowe - ciekawy trend, czy ślepy zaułek?

Produkty firmy WoodOOcycles to rezultat połączenia dwóch miłości: do drewna i do rowerów, tak przynajmniej można przeczytać na stronie internetowej producenta drewnianych elementów jednośladów.

Firma została założona w 1993 roku w Kataloniii w miasteczku La Garriga jako pracownia stolarska. Od tamtego czasu wszystko co powstaje w tej firmie jest dziełem rąk pracowników - dosłownie, gdyż praca odbywa się ręcznie: od wyboru drewna do pakowania gotowego produktu. Akcesoria rowerowe powstają w tej hiszpańskiej pracowni z drewna wyróżniającego się jakością, twardością i trwałością. Każdy produkt finalny jest inny od reszty, ze względu na surowiec z którego powstaje - drewno, ono pozwala na nieograniczoną różnorodność wzorów i faktur.

kierownicakierownica fot. woodOOcycles fot. woodOOcycles

Firma wytwarza kilka rodzajów produktów

Hiszpańska manufaktura proponuje kierownice do rowerów typu miejskiego, szosowego, ostrych kół i innych klasycznych konstrukcji. Z drewna powstają różne kształty, a więc kierownice proste, gięte, profilowane, a także typu bycze rogi.

kierownicakierownica fot. woodOOcycles fot. woodOOcycles

Każdy posiadacz klasycznego roweru znajdzie coś pasującego do swojego pojazdu, również dzięki standardowym średnicom - 25,4 mm oraz "oversize" 31,8 mm. Cienka warstwa poliuretanu zabezpiecza drewno przed zużyciem w trakcie codziennego użytkowania. Producent zastrzega, że drewno nie jest materiałem idealnym, posiada pewne ograniczenia. Niedobrze wpływa na nie wystawianie go na długotrwałe działanie deszczu oraz nie nadaje się ono do uprawiania sportów ekstremalnych.

kierownicakierownica fot. woodOOcycles fot. woodOOcycles

Kolejnym produktem oferowanym przez katalończyków są pedały, które rekomendują do rowerów typu miejskiego, turystycznego, klasycznego oraz ostrych kół. Stworzone z połączenia aluminium i stali cr-mo z bardzo trwałym i twardym drewnem nadają szyk rowerowi. Są kompatybilne z tzw. strapami, a kręcą się dzięki łożyskom kulkowym.

pedałypedały fot. woodOOcycles fot. woodOOcycles

Trzymasz swój rower w domu? Dzięki produktom woodOOcycles możesz to robić jeszcze bardziej stylowo. W swojej ofercie firma ma wiele rodzajów podstawek pod rowery jak i wieszaków na ścianę. Jeżeli twój rower jest dziełem sztuki użytkowej, drewniany wieszak na pewno podkreśli jego wyjątkowość.

wieszakwieszak fot. woodOOcycles fot. woodOOcycles

Stojak ułatwi zachować pionową pozycję, jeżeli twój rower nie posiada nóżki bocznej.

stojakstojak fot. woodOOcycles fot. woodOOcycles

A co z cenami? Kierownica to koszt 40 - 100 Euro w zależności od modelu. Cena pedałów to 50 Euro, a stojaki można kupić od 45 do 110 Euro. Czy drogo, czy tanio - to już jest kwestia indywidualna.

więcej informacji na stronie woodoocycles

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.