II edycja Warsztatów Akademii Rowerowej Cezarego Zamany 29-30.11.2014 w Józefowie pod Warszawą

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję warsztatów Akademii Rowerowej Cezarego Zamany. Tym razem spotykamy się blisko Warszawy w hotelu Holiday Inn w Józefowie. Tematem naszego spotkania będzie trening funkcjonalny oraz bikefitting czyli ustawianie prawidłowej pozycji na rowerze.

Trening funkcjonalny jest niezbędną, uzupełniającą częścią każdego treningu sportowego, niezależnie od uprawianej dyscypliny. Trening funkcjonalny rozwija umiejętności motoryczne, zwiększa efektywność treningu, wpływa na polepszenie wyników sportowych oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia urazów lub kontuzji. Bazą potrzebną do zaprojektowania odpowiedniego treningu funkcjonalnego są specjalistyczne testy. O testach tych oraz o szczegółach treningu funkcjonalnego dopasowanego do specyfiki kolarstwa dowiecie się od specjalisty CRS Clinic - Joanny Palki.

Wojtek Marcjoniak z firmy Airbike wprowadzi Was w zagadnienie ustawienia prawidłowej pozycji na rowerze. Dzisiejszy zawodowy świat kolarski nie mógłby istnieć bez bikefittingu . Zobaczycie także jak w praktyce wygląda profesjonalny proces korekty pozycji. Dla chętnych następnego dnia odbędą się indywidualne konsultacje w tym zakresie.

W niedzielę natomiast zapraszamy na otwarty trening mtb, który poprowadzi Cezary Zamana. Będzie to wspaniała okazja, żeby poza sezonem spotkać się z dużą grupą kolarską i w peletonie przejechać się doliną rzeki Świder. Mamy nadzieję, że przynajmniej w części zrekompensuje to mocno odczuwalny jesienną porą brak maratonów. Dobra zabawa gwarantowana! Zapraszamy wszystkich chętnych.

Zobacz jak wyglądały I Warsztaty Akademii Rowerowej Cezarego Zamany, które odbyły się 25-26 października w Kazimierzu Dolnym.

WARSZTATY PROWADZĄ DOŚWIADCZENI PARTNERZY

CRS Clinic - to placówka specjalizująca się w profilaktyce kontuzji oraz leczeniu urazów narządu ruchu. Klinika zapewnia kompleksowe usługi medyczne z zakresu ortopedii, rehabilitacji oraz treningu medycznego, którego częścią jest specjalistyczny trening funkcjonalny. Specjaliści CRS Clinic posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z najlepszymi sportowcami w kraju. Tomasz Majewski, Agnieszka Radwańska, Michał Winiarski to m.in. ich pacjenci.

Wojtek Marcjoniak - Airbike (kolarz, trener, masażysta) uczestnik i prelegent kurów BGFit prowadzonych przez Specialized. Kilkaset wykonanych przez Wojtka ustawień, olbrzymie zaangażowanie i doświadczenie - to solidne rekomendacje. Przez jego ręce przewinęło się wielu wybitnych kolarzy.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATÓW

SOBOTA:

Sesja I - Bikefitting

Prowadzi Wojtek Marcjoniak we współpracy z Cezarym Zamaną

10.00 - 11.00 "Bike Fittning, czyli jak ustawiać prawidłową pozycję na rowerze", Wojtek Marcjoniak

11.00 - 11.30   Przerwa kawowa

11.30 - 12.00   "Kolarskie kraksy - przyczyny ich powstawania", Cezary Zamana

12:00 - 13.30   "Prawidłowa pozycja kolarza MTB w praktyce", Wojtek Marcjoniak

13:30 - 15.00    Przerwa na lunch

Sesja II - Testy i trening funkcjonalny - teoria i praktyka

Prowadzi trener CRS Clinic Joanna Palka

15.00 - 15.45 "Czym są oraz na czym polegają testy funkcjonalne. Wyniki testów jako baza do projektowania programu i treningu funkcjonalnego oraz eliminowania dolegliwości układu ruchu kolarzy MTB."

15:45 - 16:30 "Testy funkcjonalne - ćwiczenia praktyczne. Prezentacja testów specjalistycznych dla kolarstwa."

16:30 - 17:00  Przerwa kawowa.

17.00 - 17.30  "Trening funkcjonalny jako uzupełnienie treningu kolarskiego. Dobór odpowiednich ćwiczeń oraz zasady ich stosowania."

17.30 - 18.30  "Trening funkcjonalny w praktyce. Przykładowe ćwiczenia korygujące wybrane dysfunkcje charakterystyczne dla kolarzy MTB."

NIEDZIELA:

Od godz. 10.00 Indywidualne konsultacje (po wcześniejszych zapisach).

11.00 - 14.00  Wspólny otwarty trening na rowerze MTB - prowadzi Cezary Zamana.

Uwaga! Cena za warsztaty dla pierwszych 10 osób to tylko 85 zł. Kolejnych 10 osób 95 zł. Każda kolejna osoba 105 zł.

Oprócz zajęć w cenę wliczony jest lunch oraz poczęstunek na przerwach kawowych.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem biuro@mazoviamtb.pl

* Informację o kolejności zgłoszenia prześlemy mailem.

Dostępne są również pakiety noclegowe (warsztaty + nocleg z soboty na niedzielę):

pokój 1-osobowy ze śniadaniem - 275 zł

pokój 2-osobowy ze śniadaniem - 445 zł

Cezary ZamanaCezary Zamana fot. inf. pras.

Więcej o: