Lampa rowerowa, która sama reguluje moc światła

Firma Mactronic przy okazji V Międzynarodowych Targów Rowerowych BIKE EXPO 2014 w Kielcach zaprezentowała nowość - lampkę rowerową, która sama dostosowuje moc świecenia do warunków panujących na drodze, pozwalając rowerzyście skupić się tylko na jeździe.

Automatyczna regulacja mocy świecenia, czy to rzeczywiście działa? Otóż tak! Lampka wyposażona jest w czujnik natężenia światła, który orientuje się, czy jedziemy w mroku, półmroku czy też w jasny dzień.

Street.01Street.01 fot. Mactronic fot. Mactronic

Zredukowanie mocy świecenia (gdy jest jasno), lub też jej zwiększenie (gdy jest ciemno), następuje samoistnie i bardzo szybko. Takie rozwiązanie pozwala rowerzyście na spokojną jazdę bez potrzeby odrywania ręki od kierownicy w czasie podróży w zmiennych warunkach oświetlenia. Automatyczna regulacja wydłuża czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu baterii, co poprawia komfort użytkowania lampki jak i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

Street.01Street.01 fot. Mactronic fot. Mactronic

Takie rozwiązania występowały już wcześniej w rowerach różnych marek i były montowane seryjnie do lampek zasilanych przez dynamo (wyposażone w tzw. czujnik zmierzchu). Jednakże lampka STREET.01, ważąca jedynie 125 gramów, daje możliwość montażu na każdym rowerze dzięki uchwytowi dopasowanemu do kierownic różnej średnicy oraz zasilaniu bateryjnemu.

My wprowadzając ten produkt myślimy również o klientach na rynku niemieckim - mówi Cyprian Lemiech z firmy Mactronic Sp. z o.o. - Ma to związek nie tylko z czujnikiem światła ale również ze szczególnym kształtem wiązki światła, która nie oślepia jadących z naprzeciwka uczestników ruchu i daje szerokie pole widzenia rowerzyście przed przednim kołem.

Energooszczędna dioda Cree XP-E LED świeci z maksymalną mocą 140 lumenów, co daje snop światła (100 m) wystarczający do poruszania się w największym nawet mroku. Dwa akumulatory litowe o pojemności 1200 mAh każdy, zapewnią oświetlenie drogi w zależności od mocy świecenia, od 6 do 10 godzin. Ładowanie akumulatorów za pomocą kabla USB trwa 3 godziny, a lampka wyposażona jest we wskaźnik poziomu naładowania baterii.

Street.01Street.01 fot. Mactronic fot. Mactronic

Tekst powstał w oparciu o materiały prasowe firmy Mactronic i nie jest testem produktu.

Więcej o: