Przejechali półtora miliona kilometrów na rowerach, zdobyli 100 stojaków dla polskich miast

Rekordowym wynikiem zakończyła się 3. edycja akcji ?Kręć kilometry? organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Uczestnicy, walcząc o stojaki rowerowe dla swoich województw, przejechali łącznie ponad półtora miliona kilometrów!

Najwięcej rowerowych kilometrów pokonali mieszkańcy Wielkopolski. Dalej w rankingu uplasowały się województwa mazowieckie i śląskie. Pula 100 stojaków rowerowych od Fundacji zostanie podzielona pomiędzy 8 regionów.

W gronie zwycięzców znalazły się także województwa małopolskie, pomorskie, łódzkie, dolnośląskie i kujawsko-pomorskie. Dokładne lokalizacje będą znane po szczegółowej analizie sugestii rowerzystów.

- Szukamy miejsc łatwo dostępnych dla rowerzystów i takich, w których stojaki będą najbardziej użyteczne. Do tej pory stawialiśmy je w pobliżu obiektów sportowych, szkół, bibliotek, domów kultury czy w centrach miast, gdzie pojawia się najwięcej osób na rowerach - wylicza Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. W całej Polsce jest już 877 kolorowych stojaków w 116 lokalizacjach, kolejne zamontowane zostaną w najbliższych miesiącach.

stojakistojaki fot. inf. pras.

Akcję "Kręć kilometry" zorganizowano już po raz trzeci. Zdobyła do tej pory wiele nagród w konkursach marketingowych, gdzie uznawano ją za najciekawszy projekt CSR w Polsce. Oryginalna jest przede wszystkim jej formuła, która angażuje lokalne społeczności w walkę o stojaki rowerowe dla swojego miasta. Uczestnicy muszą pobrać aplikację mobilną na swój telefon i jeździć na rowerach, a pokonywane przez nich kilometry trafiają na konto wskazanego województwa. Regiony, których mieszkańcy byli najaktywniejsi, otrzymują dizajnerskie stojaki rowerowe od Fundacji Allegro All For Planet. Nagrody otrzymują także osoby, które zaangażują się w rywalizację.  W tym roku były to między innymi wycieczka do Grecji, rowery KROSS i smartfony HTC

Więcej o: