Jak Finlandia przesiada się na rower - spotkanie otwarte

Jednym z trzech zagranicznych gości III Kongresu Rozwoju Ruchu Rowerowego będzie oficer rowerowy Oulu (Finlandia) inż. Pekka Tahkola. 21 września o 17:30 w Warszawie wszyscy chętni będa mogli wysłuchać jego wystąpienia o rozwoju ruchu rowerowego w sezonie zimowym na przykładzie Finlandii.

WIĘCEJ O WYDARZENIU - TUTAJ

Ponieważ wielu osobom godziny pracy uniemożliwią wysłuchanie prelekcji Fina na III Kongresie Rozwoju Ruchu Rowerowego , Zielone Mazowsze postanowiło zorganizować dodatkowe spotkanie z Pekką.

Kiedy?

21 września (niedziela), godz. 17:30

Gdzie?

Warszawa, ul. Andersa 29

Państwomiasto - sala konferencyjna na piętrze

Wstęp wolny. Spotkanie potrwa ok. 90 minut, z możliwością przedłużenia w razie potrzeby. Wystąpienie będzie konsekutywnie tłumaczone na polski.

Po spotkaniu możliwość rozmów z aktywistami rowerowymi, integracji, wspólnego powitania Europejskiego Dnia Bez Samochodu itp.

Warto przyjść, ponieważ...

W badaniach Eurobarometru z 2012 roku znalazło się pytanie "Jak często jeździsz na rowerze". Respondenci mieli do wyboru odpowiedzi: przynajmniej raz dziennie, kilka razy w tygodniu, kilka razy w miesiącu lub rzadziej, nigdy, nie wiem. Co zaskakujące, jeśli zsumujemy liczby z dwóch odpowiedzi oznaczających największe aktywności (przynajmniej raz dziennie, kilka razy w tygodniu), fiński wynik (razem 57%) przewyższa jednym punktem duński (56%)! A przecież zima w Finlandii jest znacznie surowsza niż w Danii. Jak wytłumaczyć ten fenomen? To pytanie również zadamy naszemu gościowi.

W przeddzień Europejskiego Dnia Bez Samochodu będzie też okazja, by podpytać o zapowiadaną przez władze Helsinek eliminację samochodów do 2025 roku.

Mamy szansę uzyskać informacje z pierwszej ręki o ruchu rowerowym zimą i jego warunkach w Oulu, ale nie tylko, gdyż Pekka Tahkola jest wiceprezydentem Winter Cycling Federation.

Z pewnością nie zabraknie też dyskusji nad zimowymi barierami ruchu rowerowego w stolicy i potencjałem jego wzrostu.

Do zobaczenia w niedzielę!

CZYTAJ TEŻ NA FB - KLIK

Więcej o: