Ranking najchętniej kupowanych rowerów - co najczęściej wybierają internauci? [Raport]

Być może to jest to ostatni dzwonek na zakup roweru w tym roku. Zastanawiasz się, który model spełni Twoje oczekiwania? Nie wiesz, w jakim przedziale cenowym kupić rower? Wskazówką mogą być statystyki serwisu okazaje.info dotyczące sklepów internetowych, które pokazują, jakich wyborów dokonywali internauci.

Kto częściej jeździ na rowerach: kobiety czy mężczyźni? Odpowiedź już nie jest tajemnicą. Dane serwisu  okazje.info wskazują, że pierwsze miejsce w tej kategorii należy się mężczyznom - mają oni 50% udział w sprzedaży rowerów, a drugie miejsce oczywiście przypada kobietom - 40% udziału w sprzedaży jednośladów. Faktem jest również to, iż rower staje się coraz popularniejszym środkiem komunikacji wśród kobiet, więc wyniki procentowe mogą w przyszłości się wyrównać, bądź nawet zamienić proporcjami. A co z pozostałymi 10% udziału w sprzedaży rowerów? Rowery dziecięce mają 7% udział, pozostałe 3% to pojazdy uniwersalne.

Zobacz też: Rowerzysto, uważaj na miejskie przeszkody

Udział w sprzedaży rowerów ze względu na ich rodzaj

W dzisiejszych czasach rower to środek transportu dla osób, które chcą sprawnie poruszać się po mieście, ominąć korki bądź zastąpić autobus. Dodatkowo rower jest modny, gdyż promuje zdrowy styl życia. Zatem nie powinien dziwić fakt, iż najpopularniejszym rodzajem jednośladu ze względu na rodzaj jest rower miejski.

fot. okazje.infofot. okazje.info fot. okazje.info fot. okazje.info

Rowery miejskie cieszą się szczególną popularnością u płci żeńskiej. Liczba dróg dla rowerów ciągle się powiększa, stąd też można cieszyć się urokami jazdy, dbając jednocześnie o zdrowie i kondycję. Miejskie modele są również stylowe, mają modne kolory i dodatki, dlatego wiodą prym u pań.

Gdy weźmiemy pod lupę czynniki, które determinują panów do zakupu roweru, to z pewnością będzie to jego funkcjonalność. Według mężczyzn jednoślad powinien też być przystosowany do jazdy po każdej nawierzchni oraz szybko nabierać prędkość. Dlatego mężczyźni najchętniej kupują rowery górskie i crossowe.

fot. okazje.infofot. okazje.info fot. okazje.info fot. okazje.info

Zainteresowanie internautów kategorią "Rowery" według ceny

Kupujący wybierają najchętniej rowery tańsze, z niskiej i średniej półki cenowej. Wpływ na taki stan rzeczy mają liczne kradzieże, a także ograniczone możliwości finansowe. Dlatego większość kupowanych jednośladów mieści się w przedziale cenowym do 1 tys. zł. Modele nieco droższe (do 2 tys. zł.) wybierają osoby, które są zwolennikami weekendowych wypadów za miasto i mają nieco większe oczekiwania. Są to modele bezpieczniejsze, które zapewnią bezawaryjną jazdę - co jest priorytetem przy dłuższych wyprawach.

A tak wygląda ranking kupna rowerów ze względu na cenę:

fot. okazje.infofot. okazje.info fot. okazje.info fot. okazje.info

Jak widać, pomimo tego, iż najpopularniejszymi rowerami są modele do 1 tys. zł, to internauci, którym zależy na większej bezawaryjności i trwałości sprzętu wybierają droższe jednoślady. Osoby zainteresowane najdroższymi rowerami, czyli powyżej 5 tys. zł, to zdecydowanie profesjonaliści, którzy zwracają uwagę na każdy detal i ponadprzeciętną możliwość jazdy w różnych warunkach.

Pełny raport dotyczący niezbędnika turysty oraz rowerów znajdziecie tutaj .

Więcej o: