"Gdańsk - Miasto Jutra" - już wkrótce największa rowerowa gra miejska tego roku

Już 9 sierpnia w Gdańsku odbędzie się największa tegoroczna rowerowa gra miejska. Na kilkuset fanatyków jazdy na dwóch kółkach czekać będzie kilkugodzinna, pełna wyzwań zabawa. Intrygująca fabuła, fantastyczne postacie i niebanalne zadania w przestrzeni miejskiej, to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników zabawy. Wielkie przedsięwzięcie rowerowe ma pokazać, jak wiele inwestycji transportowych zrealizowano w Gdańsku dzięki środkom z Unii Europejskiej.

"Gdańsk - Miasto Jutra" to gra miejska, która jednocześnie będzie wielką grą planszową. Gracze są "pionkami"; karta do gry - wskazówką jak poruszać się po planszy; mapa - miniaturą owej planszy, a kolejne punkty zadaniowe kolejnymi ważnymi polami gry. W grze pojawią się fantastyczne postacie, będące elementami gry - mieszkańcami "miasta jutra".

Każda z postaci ma dla graczy zadanie do wykonania, a także niesie ze sobą krótką historię na temat tego, jak inwestycje transportowe wpłynęły na rozwój miasta. Na graczy czeka w sumie 18 zadań do wykonania w centrum Gdańska i w jego najbliższych okolicach.

Start i finał gry odbędą się na scenie Jarmarku Św. Dominika na Targu Węglowym. Poza masą wyzwań, będą również atrakcyjne nagrody. Na najlepszych czekają wysokiej klasy rowery z ramą karbonową, tablety i czytniki e-książek.

Zapisy drużyn rozpoczną się 24 lipca o godzinie 12.00 na stronie internetowej gry www.miastojutra.pl. Warunki są dwa: trzeba mieć ukończone 18 lat i zebrać trzyosobową drużynę. Udział w grze jest bezpłatny.

Więcej informacji o zapisach i regulamin zabawy znajduje się na www.miastojutra.pl oraz na https://www.facebook.com/MiastoJutraGdansk

Rowerowa gra miejska "Gdańsk - Miasto Jutra" organizowana jest przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.

Więcej o: