Mamy pierwsze miejsca przyjazne rowerzystom!

Stowarzyszenie ?Zdrowy-Rower.pl?, organizator akcji zachęca wszystkich mieszkańców Warszawy do zgłaszania miejsc, które są dostosowane do potrzeb cyklistów. BikeSpot to specjalna akcja przygotowana z myślą o coraz liczniejszej grupie osób korzystających z transportu rowerowego, a jej celem jest ułatwienie poruszania się jednośladem po mieście.

Obecnie organizatorzy przeprowadzają audyty i wręczają certyfikaty miejscom, które spełniają odpowiednie wymogi. Pierwsze miejsca znajdują się już na mapie, dostępnej na stronie akcji: www.bikespot.com.pl . Warto jednak dodać, że wciąż można zgłaszać kolejne:

- Warszawski potencjał rowerowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany, jest wiele miejsc o których nie mieliśmy pojęcia, że w ogóle istnieją i, że są aż tak przyjazne dla rowerzystów. Szacujemy, że do końca wakacji na naszej mapie będzie ponad pięćdziesiąt miejsc. To bardzo dobry wynik i dobrze rokując na kolejne lata. - m ówi Adam Osuch, wiceprezes stowarzyszenia Zdrowy-Rower.pl

Jak dodaje, akcja spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem przez samych rowerzystów, jak i przedsiębiorców:

- Akcją BikeSpot chcemy zainteresować przede wszystkim warszawskich rowerzystów oraz przedsiębiorców. Wierzymy, że działania prowadzone w ramach akcji przyniosą obopólne korzyści. Przedsiębiorcy będą mieli znakomitą okazje do zaprezentowania swoich lokali wśród coraz liczniejszej grupy rowerzystów, a cykliści swoje miejsca do spędzania czasu i odpoczynku podczas tras rowerowych.

Spoty promujące akcję były wyświetlane w warszawskich autobusach i tramwajach . Wśród miejsc, które już znajdują się na mapie i mogą pochwalić się certyfikatem, są między innymi znane warszawskie rowerowe kawiarnie: OSiR Cafe , Warszawa Powiśle , czy Resort . Są też miejsca, w których rowerzyści mogą poczuć się szczególnie dobrze, takie jak NABO , gdzie do dyspozycji jest jedyny w warszawie bikebar (lada dla rowerzystów).

Do grona miejsc przyjaznych rowerzystom dołączają też duże firmy, w tym deweloperzy. Certyfikat otrzymał szwedzki kompleks biurowo - hotelowy Business Garden , w którym pracownicy biur mają do dyspozycji stojaki rowerowe na zewnątrz budynku i każdym piętrze parkingu, szatnie z prysznicami, a w planach wydarzenia rowerowe. Certyfikat otrzymała też IKEA Targówek , za świetnie zadaszone stojaki rowerowe oraz stację naprawczą rowerów IBOMBO.

Przypomnijmy, że aby otrzymać certyfikat należy spełniać kilka wymogów.  Wszystkie miejsca są weryfikowane pod względem wyposażenia w różnego typu stojaki do przypięcia roweru oraz dodatkowych ułatwień, m.in.: możliwości skorzystania z narzędzi do naprawy roweru, przechowania pojazdu w bezpiecznym miejscu lub dostępności specjalnej oferty przygotowanej dla miłośników dwóch kółek.

Każdy, kto chce może zgłosić takie miejsce za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej akcji:  www.bikespot.com.pl

Polska na Rowery jest patronem medialnym tej akcji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA