Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym

Od wtorku 8 lipca Jelenią Górą i okolicami zawładną kolarze z 25 krajów - uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym. Już za tydzień do Kotliny Jeleniogórskiej zjadą się kolarze - studenci z całego świata.

Mamy dotychczas zgłoszonych ponad 150 zawodników z Europy, Azji, Ameryki, Oceanii, a nawet Afryki. Rywalizacja będzie z pewnością bardzo ciekawa i widowiskowa, gdyż jeleniogórskie trasy są wyjątkowo trudne - mówi Grzegorz Miedziński wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego. Dlatego każdy kto interesuje się kolarstwem i ma wolny początek lipca powinien zjawić się w stolicy Karkonoszy. Dla wszystkich zainteresowanych kibicowaniem prezentujemy harmonogram mistrzostw:

8. lipca (wtorek) - Ceremonia Otwarcie mistrzostw (w ramach niej pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Rafała Kumorowskiego - Plac Ratuszowy)

9. lipca (środa) - kolarstwo szosowe - wyścig indywidualny na czas - Jelenia Góra - Podgórzyn - Sosnówka - Podgórzyn - Jelenia Góra

10. lipca (czwartek) - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - Jelenia Góra -

Podgórzyn - Sosnówka - Borowice - Podgórzyn (rundy) - meta Jelenia Góra

12. lipca (sobota) - kolarstwo górskie (XCO) - wyścig indywidualny na czas - Park Paulinum

13. lipca (niedziela) - kolarstwo górskie (XCO) - wyścig ze startu wspólnego - Park Paulinum

Ponadto w sobotę 12. lipca odbędzie się wyścig dodatkowy "Jelenia Góra MTB Race", którego regulamin dostępny jest na www.Cycling2014.com . Przewidziane nagrody to 3000 zł w gotówce oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla kibiców. Będzie można testować różne rowery i kamery GoPro. Dla zapalonych fotografów czeka bezpłatny wydruk wykonanego na trasie zawodów zdjęcia, zaś dla wprawionych kolarzy próba wytrzymałości na trenażerach. Będą również stoiska z odzieżą outdoorową i termoaktywną. Do tego liczne konkursy dla publiczności i przede wszystkim niezapomniane emocje sportowe.

Na mistrzostwa zaprasza Maja Włoszczowska - patron imprezy:

https://www.youtube.com/watch?v=sBh9sY_eFd8

https://www.facebook.com/WUC.Cycling2014

Sponsorami Głównymi są: Miasto Jelenia Góra, Politechnika Wrocławska, Dolny Śląsk i Rubena.

źródło: Okazje.info