100 tysięcy kilometrów w drodze po stojaki rowerowe!

Taki dystans pokonali w dwa tygodnie uczestnicy akcji ?Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie?, czyli rywalizacji województw o stojaki rowerowe Fundacji Allegro All For Planet. Liderem rankingu jest Wielkopolska. Na dalszych miejscach są województwa mazowieckie, śląskie i łódzkie.

O tym gdzie pojawią się nowe i kolorowe stojaki decydują uczestnicy akcji. Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną "Kręć kilometry" (dostępna na systemy iOS i Android) i jeździć na rowerze. Przejechany przez uczestników dystans zapisywany jest na koncie wybranego województwa. W tych regionach, których mieszkańcy będą najbardziej aktywni w akcji, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe. W całej Polsce jest już 851 kolorowych stojaków Fundacji, w 23 miastach. W tym roku pojawi się kolejnych 100, podzielonych proporcjonalnie pomiędzy zwycięskie województwa.

- Rywalizacja jest w tym roku niezwykle zacięta. W wielu miastach rowerzyści umawiają się na wspólne przejazdy, by zdobyć jak najwięcej kilometrów. Także samorządy zachęcają mieszkańców do walki o stojaki. Bardzo nas to cieszy, bo efekt końcowy jest taki, że coraz więcej Polaków wsiada na rower, a o to nam chodzi! - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Rywalizacja o stojaki potrwa do końca września. Rowerzyści, którzy biorą udział w akcji mają też szansę na atrakcyjne nagrody indywidualne, wśród nich wakacje na greckiej Kefalonii , rowery KROSS i smartfony HTC. Szczegóły akcji można znaleźć na: http://kreckilometry.pl/

Więcej o: