Szykujcie rowery, zaczynamy rywalizację o stojaki!

Wystartowała trzecia edycja akcji ?Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie?, czyli coroczna rywalizacja rowerowa Fundacji Allegro All For Planet. Dzięki niej, na ulicach polskich miast pojawi się 100 nowych stojaków rowerowych. O konkretnych lokalizacjach zdecydują uczestnicy akcji, a dokładniej przejechane przez nich na rowerach kilometry.

Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną "Kręć kilometry" (dostępna na systemy iOS i Android) i jeździć na rowerze. Przejechany przez uczestników dystans zapisywany jest na koncie wybranego województwa. W tych regionach, których mieszkańcy będą najbardziej aktywni w akcji, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe. W całej Polsce, w 23 miastach, jest już 851 kolorowych stojaków Fundacji. W tym roku pojawią się kolejne.

- W tej akcji każdy ma wpływ na to, na ile przyjazne rowerzystom będą polskie miasta. Wystarczy niewielki wysiłek i mobilizacja lokalnej społeczności, by nasze stojaki pojawiły się w danym miejscu. I jak pokazuje historia, nie ma znaczenia wielkość miasta, a tylko zaangażowanie jego mieszkańców- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Rowerem do pracy". Organizatorzy chcą namówić jak najwięcej osób, by zostawili samochody w garażu i przesiedli się na "dwa kółka". Każdy przejechany kilometr to nie tylko lepsza kondycja i zdrowie, ale także szansa na nagrody indywidualne. Przez cały sezon będą się pojawiały kolejne wyzwania konkursowe, w których do wygrania będą między innymi zagraniczna wycieczka, rowery KROSS i smartfony HTC. Rywalizacja potrwa do końca września, a szczegóły akcji można znaleźć na kreckilometry.pl

Więcej o: