Festiwal rowerowy Joy Ride Fest w Kluszkowcach w ramach Weekendu Polska na Rowery

Zmagania w 6 dyscyplinach rowerowych, festiwal filmów MTB, gigantyczne targi sportowe i niesamowity widok - już od 6 czerwca będą czekać na fanów dwóch kółek w Kluszkowcach w województwie małopolskim

Joy Ride Fest to trzydniowe święto ludzi kochających połączenie rowerów i natury. Od 6 do 8 czerwca wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach przywita amatorów i profesjonalistów, którzy będą się zmagać w różnych dyscyplinach rowerowych - od szybkiego zjazdu po podniebne ewolucje. Widzowie natomiast, oprócz podziwiania wyczynów startujących będą mieli okazje zwiedzić namioty czołowych firm rowerowych, głosować na najlepszy film MTB oraz bawić się podczas koncertów hiphopowych i reggae.

ROZGRYWANE DYSCYPLINY

W ramach festiwalu około 600 rowerzystów zmierzy się w następujących konkurencjach:

- Joy-ride.pl Downhill - szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami

- Kellys Enduro - zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów

- ZEW Slopestyle - rowerowe skoki w bike parku złożonego z pokaźnych skoczni

- Dartmoor Flybag - powietrze ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną

- NS Bikes Pumptrack - wyścigi na wyboistym torze, podczas którego zawodnik nie może pedałować - musi użyć siły grawitacji

- Dual Slalom - pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze

MUZYCZNA NIESPODZIANKA W NIEDZICY

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu pod górę Wdżar podjadą autokary, które zabiorą widzów i na malowniczą Polanę Sosny w Niedzicy. Tam odbędą się widowiskowe pokazy dirt'ów, czyli skoków rowerowych na usypanej z ziemi skoczni. Zaproszeni zawodnicy z pewnością rozgrzeją swoimi trikami publiczność, a wysoką temperaturę podtrzymają występy reprezentantów  hip-hopu i reggae na scenie muzycznej, która pojawi się obok skoczni.

TARGI ROWEROWE

Przez trzy dni na terenie festiwali pojawi się ponad 30 wystawców! W ramach targów, każdy przybyły oprócz podziwia najnowszych kolekcji, będzie miał szanse przetestować rowery zjazdowe. Dodatkowo wybrani wystawcy zorganizują mini konkursy z nagrodami, takie jak DH-zone StrongMen Contest, czyli trzymanie w powietrzu roweru na czas.

FESTIWAL FILMÓW ROWEROWYCH

W sobotni wieczór po zakończeniu zmagań rowerowych na górze Wdżar pojawią się dwa stanowiska z DJ'ami, którzy będą dbać o zachowanie dobrego wieczornego nastroju przy klimatycznych ogniskach. Dodatkowo odbędzie się festiwal filmów rowerowych. Każdy, kto wyśle swój autorski film na info@joy-ride.pl będzie miał szansę wygrać statuetkę "jOyskara". Główną nagrodę wygra autor filmu wybranego przez sędziów, natomiast publiczność zdecyduje komu należy się nagroda dodatkowa.

Zapraszamy na stronę wydarzenia fb: facebook.com/events/509209132519532/

Więcej o: