"Kraków - Miasto Jutra", największa rowerowa gra miejska tego roku

Już 28 czerwca w Krakowie odbędzie się największa tegoroczna rowerowa gra miejska. Na kilkuset fanatyków jazdy na dwóch kółkach czekać będzie kilkugodzinna, pełna wyzwań zabawa. Intrygująca fabuła, fantastyczne postacie i niebanalne zadania w przestrzeni miejskiej, to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników zabawy. Wielkie przedsięwzięcie rowerowe ma pokazać, jak wiele inwestycji transportowych zrealizowano w Krakowie dzięki środkom z Unii Europejskiej.

"Kraków - Miasto Jutra" to gra miejska, która jednocześnie będzie wielką grą planszową. Gracze są pionkami; karta do gry - wskazówką jak poruszać się po planszy; mapa - miniaturą owej planszy, a kolejne punkty zadaniowe - następnymi ważnymi polami gry. W grze pojawią się fantastyczne postacie będące elementami gry - mieszkańcami "miast jutra". Każda z nich ma dla graczy zadanie do wykonania, a także niesie ze sobą krótką historię na temat tego, jak inwestycje transportowe wpłynęły na rozwój Krakowa.  Na graczy czeka w sumie 18 zadań do wykonania w centrum Krakowa i w jego najbliższych okolicach.

Poza masą wyzwań, będą również atrakcyjne nagrody. Na najlepszych czekają wysokiej klasy rowery z ramą karbonową, tablety i czytniki e-książek.

Zapisy drużyn rozpoczną się już 12 czerwca o godzinie 12.00 na stronie internetowej gry www.miastojutra.pl. Warunki są dwa: trzeba mieć ukończone 18 lat i zebrać trzyosobową drużynę. Udział w grze jest bezpłatny.

Rowerowa gra miejska "Kraków - Miasto Jutra" organizowana jest przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.

Więcej informacji o zapisach i regulamin zabawy znajduje się na www.miastojutra.pl oraz na facebook.com/MiastoJutraKrakow

Więcej o: