Będziesz w Olsztynie? Bądź aktywny!

Akcja Olsztyn. Aktywnie! ma na celu popularyzację rekreacji ruchowej, pokazanie możliwości aktywnego spędzania czasu nie tylko w samym Olsztynie, ale też w całym powiecie olsztyńskim.

Projekt nawiązuje do koncepcji rozwoju Olsztyna zgodnego z wizją miasta ogrodu, czyli miejsca kameralnego, sprzyjającego aktywnemu spędzaniu czasu przez cały rok z uwzględnieniem walorów krajoznawczych i elementów dziedzictwa historyczno-kulturowego.

Realizacja projektu jest odpowiedzią na aspiracje stolicy regionu do miana centrum rekreacyjno-sportowego, z wykorzystaniem unikatowych walorów naturalnych w granicach miasta takich jak lasy i jeziora.

Każdy się zgodzi, iż walory naturalne Olsztyna są wyjątkowe. Wystarczy tylko zapewnić właściwy standard i dobre warunki uprawiania sportów oraz rekreacji, aby podkreślić tę wyjątkowość.

Akcja skierowana jest zarówno do mieszkańców powiatu olsztyńskiego, jak również do turystów odwiedzających Olsztyn i jego okolice. Wśród wielu promowanych przez Olsztyn. Aktywnie! dyscyplin sportowych takich jak jeździectwo, żeglarstwo, wspinaczka, fitness, strzelectwo czy pływanie, zdecydowany prym wiodą te związane z rowerem. Osoba chcąca skorzystać z rowerowego aktywnego wypoczynku może wybrać między kolarstwem górskim, kolarstwem zjazdowym, turystyką rowerową krótko i długodystansową, spinningiem lub też triathlonem.

Najbliższe rowerowe imprezy to szkółka MTB oraz 45 kilometrowy rajd rowerowy odbywające się w najbliższą sobotę 31 maja. Więcej informacji znajdziecie na stronie Olsztyn. Aktywnie!

Więcej o: