Boom na rowery miejskie w Opolu

W ciągu tylko jednego miesiąca opolanie wyjechali na ulice miejskimi rowerami blisko 8 tys. razy. To o ponad 4,5 tys. wypożyczeń więcej niż w ubiegłym roku.

Aktualnie w systemie Nextbike zarejestrowanych jest ponad 5,4 tys. opolan, choć poprzedni sezon zakończył się liczbą 4,7 tys. użytkowników

- Od 1 marca do początku maja przybyło nam 744 nowych użytkowników, co oznacza, że liczba osób zarejestrowanych w opolskim systemie wzrosła o 16 procent - mówi Michał Dąbrowski, dyrektor ds. rozwoju i marketingu Nextbike Polska.

Zaskakuje również znaczny wzrost liczby wypożyczeń. W marcu rowery miejskie wyjechały na opolskie ulice ponad 7 tys. razy. Dla porównania w tym samym miesiącu 2013 r. wypożyczeń było nieco ponad 2,4 tys. Wzrost odnotowano również w kwietniu - z jednośladów korzystano ponad 8 tys. razy, to o blisko 3 tys. więcej wypożyczeń niż w kwietniu ubiegłego roku.

- Mamy w tym sezonie prawdziwy boom na rowery miejskie - komentuje Michał Dąbrowski, zaznaczając, że najchętniej wypożyczaliśmy je 3 kwietnia (555 wypożyczeń) i 6 maja (482 wypożyczenia). Według statystyk z tego sezonu Opole Bike na tle innych miast cieszy się dużym zainteresowaniem i z ilością 17132 wypożyczeń do 7 maja zajmuje trzecie miejsce po Warszawie i Wrocławiu, wyprzedzając m.in. Poznań i Sopot.

Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,15928054,Boom_na_rowery_miejskie.html#ixzz31UoIwGcG

Więcej o: