Wystawa 365 dni z Rowerem

1 człowiek, 4 pory roku, 12 krajów, 69 rowerów - wszystko to (i o wiele więcej) zmieściło się w projekcie społeczno-fotograficznym "365 Dni z Rowerem" realizowanym od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 przez Małgorzatę Radkiewicz.

Przedsięwzięcie, zainspirowane cyklem "365 Drzew" Cecylii Malik, miało na celu popularyzację roweru jako "przedłużenia nóg" - środka transportu, nieodłącznego elementu codzienności, narzędzia do realizacji zamierzeń.

Prosta formuła zakładająca publikację jednego zdjęcia dziennie, zdjęcia na którym bezwzględnie musiał znaleźć się i rower i prowadząca projekt, pozwalała na dotarcie z łatwo przyswajalnym przesłaniem do dużej liczby odbiorców.

Zdjęcia powstawały na trzech kontynentach, w rozmaitych okolicznościach, warunkach pogodowych, na rozmaitym sprzęcie, przy wykorzystaniu własnych i pożyczonych rowerów.

Najciekawsze fotografie zostaną zaprezentowane 23 maja w Strefa Cafe ul. Oleandrów 3 w Warszawie. Wydarzenie to jest na tyle wyjątkowe, że mimo iż odbywa się dwa tygodnie przed finałem Weekendu Polska na Rowery , zostało w niego włączone. Sponsorem wystawy jest butik rowerowy Bike Belle.

więcej informacji o wydarzeniu: facebook.com/events/

Zorganizujcie własną imprezę rowerową (wycieczkę, przejazd, piknik rowerowy) i zgłoście ją nam za pomocą formularza - pomożemy ją nagłośnić. Dołączcie do grona organizatorów i stwórzcie coś jedynego w swoim rodzaju, mniej lub bardziej kameralnego. Zapraszamy osoby prywatne, szkoły, samorządy, organizacje pozarządowe, kluby turystyczne i sportowe, sklepy rowerowe. Nie czekajcie na ostatnią chwilę. Im wcześniej zaczniemy nagłaśniać Wasze imprezy, tym więcej osób będzie miało szanse na nie przyjechać!

Jak dodać imprezę

Masz pomysł na własną imprezę i chcesz ją zgłosić? To bardzo proste! Kliknij w poniższy link, a czytelny i prosty formularz przeprowadzi Cię łatwo przez proces rejestracji.

FORMULARZ DO ZGŁASZANIA IMPREZ

Jak zorganizować imprezę

Patronatem obejmiemy wszystko, co jest imprezą promującą rower. Zachęcamy was do robienia małych imprez dla rodziny, znajomych, sąsiadów. Jeśli jednak chcecie zrobić coś większego - polecamy nasz poradnik.

JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ W RAMACH WEEKENDU POLSKA NA ROWERY

Podpowiadamy kilka pomysłów na organizację własnej imprezy

Oczywiście stosunkowo łatwo wymyślić coś takiego jak 220 kilometrowy wyścig ze Szczyrku na Łysą Polanę, wielotysięczną masę krytyczną lub rodzinny piknik z miasteczkiem ruchu drogowego i tuzinem sponsorów oraz Budką Suflera jako gwiazdą wieczoru. Znacznie trudniej jest to zrobić. Trudno też zaproponować coś, co jest tanie, stosunkowo łatwe do zorganizowania, włączające rowerzystów o różnym doświadczeniu, wieku, płci, zasobności portfela i przygotowaniu kondycyjnym, a do tego, o czym jeszcze długo wszyscy w okolicy będą mówić, sympatycznie się uśmiechając.

KILKA POMYSŁÓW NA IMPREZĘ WEEKENDU POLSKA NA ROWERY

Więcej o: