Tropiciel 13. - Rajd na orientację w ramach Weekendu Polska na Rowery

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę w gronie znajomych, koniecznie zapisz się na rajd. Z mapą i kompasem wyruszysz w nieznane, aby rozwiązywać zagadki i sprawdzać się w ekstremalnych warunkach. Tropiciel odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2014 r. w Miasteczku Śląskim w ramach akcji Weekend Polska na Rowery.

Uczestnicy będą mieć do wyboru pięć różnych tras, w tym dwie rowerowe :

Trasa rowerowa - o długości 40 km z limitem czasowym 5 godzin. Trasa rowerowa - o długości 60 km z limitem czasowym 7 godzin. Trasa piesza podstawowa - o długości 40 km z limitem czasowym 11 godzin. Trasa piesza - o długości 60 km z limitem czasowym 15 godzin.

Piesza trasa nawigacyjna - trasa podstawowa, ale klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych. Aby móc sprawdzić te umiejętności, drużyny wyposażane będą w tzw. "czarne skrzynki" - trackery GPS. Trasa z limitem czasowym 11 godzin.

Drużyny mieszane damsko-męskie mają limit czasowy dłuższy o jedną godzinę.

Uczestnicy biorący udział w rajdzie startują w drużynach 4-6-osobowych na trasie pieszej oraz w 2-4 osobowych na trasie rowerowej. Drużyny mają pokonać w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując wszystkie czekające na trasie zadania. Uczestnicy, którym uda się w podanym limicie czasowym zaliczyć wszystkie punkty kontrolne i wykonać wszystkie zadania na trasie, zdobywają miano "Tropiciela".

Wśród wszystkich uczestników, którzy będą obecni na zakończeniu rajdu i zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny, losowane będą nagrody.

Zapisy na stronie tropiciel.org do 6 czerwca, ale im wcześniej się zdecydujecie, tym niższa opłata wpisowa.

Zorganizujcie własną imprezę rowerową (wycieczkę, przejazd, piknik rowerowy) i zgłoście ją nam za pomocą formularza - pomożemy ją nagłośnić. Dołączcie do grona organizatorów i stwórzcie coś jedynego w swoim rodzaju, mniej lub bardziej kameralnego. Zapraszamy osoby prywatne, szkoły, samorządy, organizacje pozarządowe, kluby turystyczne i sportowe, sklepy rowerowe. Nie czekajcie na ostatnią chwilę. Im wcześniej zaczniemy nagłaśniać Wasze imprezy, tym więcej osób będzie miało szanse na nie przyjechać!

Jak dodać imprezę

Masz pomysł na własną imprezę i chcesz ją zgłosić? To bardzo proste! Kliknij w poniższy link, a czytelny i prosty formularz przeprowadzi Cię łatwo przez proces rejestracji.

FORMULARZ DO ZGŁASZANIA IMPREZ

Jak zorganizować imprezę

Patronatem obejmiemy wszystko, co jest imprezą promującą rower. Zachęcamy was do robienia małych imprez dla rodziny, znajomych, sąsiadów. Jeśli jednak chcecie zrobić coś większego - polecamy nasz poradnik.

JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ W RAMACH WEEKENDU POLSKA NA ROWERY

Podpowiadamy kilka pomysłów na organizację własnej imprezy

Oczywiście stosunkowo łatwo wymyślić coś takiego jak 220 kilometrowy wyścig ze Szczyrku na Łysą Polanę, wielotysięczną masę krytyczną lub rodzinny piknik z miasteczkiem ruchu drogowego i tuzinem sponsorów oraz Budką Suflera jako gwiazdą wieczoru. Znacznie trudniej jest to zrobić. Trudno też zaproponować coś, co jest tanie, stosunkowo łatwe do zorganizowania, włączające rowerzystów o różnym doświadczeniu, wieku, płci, zasobności portfela i przygotowaniu kondycyjnym, a do tego, o czym jeszcze długo wszyscy w okolicy będą mówić, sympatycznie się uśmiechając.

KILKA POMYSŁÓW NA IMPREZĘ WEEKENDU POLSKA NA ROWERY

Więcej o: