Drugie Życie Roweru - Konkurs w Bartoszycach w ramach Weekendu Polska na Rowery 2014

Kto z nas nie pamięta składaka "WIGRY" czy popularnie zwanej "UKRAINY"? Te i wiele innych rowerów po długich latach wiernej służby ląduje w zakamarkach naszych garaży czy piwnic. Teraz w konkursie organizowanym 8 czerwca w Bartoszycach każdy może podarować im drugie życie i sprawić, że znów będą podziwiane!

Wystarczy odrobina wyobraźni i rower na podstawie którego uczestnik zbuduje pojazd wykorzystując przy tym materiały codziennego użytku. Do budowy można wykorzystać elementy pochodzące z rowerów, cały rower lub kilka rowerów na raz - granicą jest wyobraźnia uczestników. Ważne, pojazd musi się poruszać, gdyż prezentacja w trakcie konkursu polega na pokazowym przejeździe przez centrum miasta, podczas której może obejrzeć go publiczność oraz komisja konkursowa dokonująca oceny.

Finał drugiej edycji konkursu "Drugie Życie Roweru" odbędzie się podczas Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 08.06.2014 o godz. 12.00 na Placu Konstytucji 3-go Maja w Bartoszycach w ramach Weekendu Polska na Rowery.

Karty zgłoszeń i regulamin znajduje się na stronie www.rower.bartoszyce.pl

W pierwszej edycji konkursu pojawiły się bardzo ciekawe oraz zaawansowane konstrukcje typu "Mini straż pożarna", przygotowana przez zawodowych strażaków z Lidzbarka Warmińskiego oraz "Jadą wozy kolorowe (zaprzęg konny)" - największy pojazd ubiegłorocznego konkursu.

Mając na uwadze, że konstrukcje tego rodzaju wymagają już pewnego doświadczenia zachęcamy wszystkich do tworzenia także prostszych konstrukcji polegających chociażby na stworzeniu tekturowego przebrania dla swojego roweru.

Odrobinę tektury i taśmy w połączeniu z fantazją rowerzysty z pewnością zaowocuje pojazdem, który ma szanse na zdobycie nagrody w konkursie.

W tegorocznej edycji łączna Pula nagród to 6 tys. zł!

  • I miejsce nagroda w wysokości 3 tys. zł
  • II miejsce nagroda w wysokości 2 tys. zł
  • III miejsce nagroda w wysokości 1 tys. zł

Zapraszamy wszystkich kochających rowery, dobra zabawa gwarantowana. Odwiedzając Bartoszyce możecie na swoich jednośladach zobaczyć jedną z nielicznych granic w Europie w oddalonym o 15 km od miasta Przejściu Granicznym Bezledy, a odważni mogą z Bartoszyc pod samą granicę popłynąć kajakiem! Zapraszamy uczestników i widzów na nasze rowerowe święto!

Zorganizujcie własną imprezę rowerową (wycieczkę, przejazd, piknik rowerowy) i zgłoście ją nam za pomocą formularza - pomożemy ją nagłośnić. Dołączcie do grona organizatorów i stwórzcie coś jedynego w swoim rodzaju, mniej lub bardziej kameralnego. Zapraszamy osoby prywatne, szkoły, samorządy, organizacje pozarządowe, kluby turystyczne i sportowe, sklepy rowerowe. Nie czekajcie na ostatnią chwilę. Im wcześniej zaczniemy nagłaśniać Wasze imprezy, tym więcej osób będzie miało szanse na nie przyjechać!

Jak dodać imprezę

Masz pomysł na własną imprezę i chcesz ją zgłosić? To bardzo proste! Kliknij w poniższy link, a czytelny i prosty formularz przeprowadzi Cię łatwo przez proces rejestracji.

FORMULARZ DO ZGŁASZANIA IMPREZ

Jak zorganizować imprezę

Patronatem obejmiemy wszystko, co jest imprezą promującą rower. Zachęcamy was do robienia małych imprez dla rodziny, znajomych, sąsiadów. Jeśli jednak chcecie zrobić coś większego - polecamy nasz poradnik.

JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ W RAMACH WEEKENDU POLSKA NA ROWERY

Podpowiadamy kilka pomysłów na organizację własnej imprezy

Oczywiście stosunkowo łatwo wymyślić coś takiego jak 220 kilometrowy wyścig ze Szczyrku na Łysą Polanę, wielotysięczną masę krytyczną lub rodzinny piknik z miasteczkiem ruchu drogowego i tuzinem sponsorów oraz Budką Suflera jako gwiazdą wieczoru. Znacznie trudniej jest to zrobić. Trudno też zaproponować coś, co jest tanie, stosunkowo łatwe do zorganizowania, włączające rowerzystów o różnym doświadczeniu, wieku, płci, zasobności portfela i przygotowaniu kondycyjnym, a do tego, o czym jeszcze długo wszyscy w okolicy będą mówić, sympatycznie się uśmiechając.

KILKA POMYSŁÓW NA IMPREZĘ WEEKENDU POLSKA NA ROWERY

Więcej o: